Gümüş Kolye

Gümüş, parlaklığı ve kalitesi ile en özel tasarımları sergilemek için en çok kullanılan metallerden biridir. Altına kıyasla erkek stilini daha fazla tamamlama eğiliminde olduğundan, erkekler için oldukça popüler bir seçenektir. Gümüş, hipoalerjeniktir ve cildi tahriş etmez. Herhangi bir kıyafet ile eşleştirilebilecek, çok yönlü ve zamansız bir görünüme sahiptir.

Gümüş Kolye Modelleri Nelerdir?

Gümüş kolyeler hem kadınlar hem de erkekler için popüler takı çeşitleri arasında yer alır. Benzer amaçlarla kullanılmakla birlikte kadın ve erkek kolye modelleri, tasarım açısından önemli farklılıklara sahiptir. Kadınlar için tasarlanan kolyeler genellikle kişisel ifadeyi güçlü bir şekilde yansıtan, dikkat çekici ve sofistike parçalar olarak tasarlanır. Erkek kolye modelleri ise daha düz hatlara sahiptir. Genellikle kişisel stili tamamlayacak ve günlük kıyafetlerle kolay bir şekilde eşleştirilebilecek şekilde tasarlanır.

Zincirli küçük kolyeler günlük kıyafetler için mükemmeldir. Kalın zincirler daha çarpıcı bir ifadeye sahiptir. Gümüş kolye modellerindeki zincirlerinin hepsi birbirinden farklıdır. Tasarımları karşılaştırırken herhangi bir zinciri modeli size diğerlerinden daha çekici gelebilir. Katmanlı bir görünüm elde etmek için uzun gümüş kolyeleri iki ya da üçe katlayarak takabilirsiniz. Kısa kolyeleri tercih ederek yüz hatlarınızı vurgulayabilirsiniz. Erkek kolye modelleri arasında popüler modellerden biri olan isimli kolyeler çeşitli stillerde tasarlanabilir. İsimli kolyelerin en özel yanı kişiselleştirilebilmeleridir. Sayılar, geometrik şekiller ve amblemlere kadar hemen hemen tarza uygun kolye ucu bulabilirsiniz.

 Gümüş Kolye Kaç Ayar Olmalı?

Gümüş kolye gibi takılar mücevheratta mevcut olan en yüksek kalitede gümüşle yapılır. Saf gümüş kuyumculuk üretimi için çok yumuşak olduğundan, gümüş bir metal alaşımıyla karıştırılarak yüzde 92.5 saflıkta gümüş elde edilir. Başka bir metalin üstüne gümüş katmanı eklenerek oluşturulan gümüş kaplama kolyeler de mevcuttur. Gümüş kaplama kolyeler ekonomiktir ve gümüş renginde bir görünüm sunar. Nikel ve diğer metallerden yapılmış gümüş tonlu kolyeler, gümüş rengine sahip olmakla birlikte gümüş içermez.

Gümüş, değerli ve altından sonra sahtesi en çok üretilen metal çeşitlerinden biridir. Gümüş takıların sahtelerin ayırt edilebilmesi için üzerinde bazı işaretler bulunur. Bu işaretler çok küçüktür ve okunabilmesi için bir büyüteç ve güçlü bir aydınlatma gerekebilir. Orijinal gümüş takılarda bulunan ''STERLING'' veya ''.925 ayar'' işaretleri, kolyenizin kaliteli ve gerçek gümüşten yapıldığını gösterir. En iyi gümüş kolyeyi satın almanın en iyi yollarından biri, basit bir fiyat karşılaştırması yapmaktır. Gümüş kolyeler için mevcut piyasa fiyatını kontrol ederek işe başlayabilir, satın almak istediğiniz kolyenin fiyatını değerlendirmek için temel oluşturabilirsiniz. Gümüş fiyatları serbest piyasada belirlenir. Normal fiyat seviyesinin, şüphe uyandıracak kadar altında satılan ürünler, gümüşün kalitesiz veya sahte olduğuna dair önemli bir gösterge olabilir. 

Gerçek Gümüş Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gümüş kolyelerinizi test etmenin en iyi yollarından biri birkaç küçük fiziksel test yapmaktır. Bir mıknatısı kolyenize yaklaştırıp manyetik olup olmadığını görebilirsiniz. Gümüş manyetik bir metal değildir. Bu nedenle mıknatısa çekilen herhangi bir şeyin nikel veya başka bir metal olması muhtemeldir. Bununla birlikte, test için güçlü bir mıknatıs kullandığınızdan emin olmalısınız. Günlük hayatta sıkça kullanılan magnet tipi küçük mıknatıslar, takılarınızın manyetizmasını test etmek için yeterince güçlü olmayabilir. Mıknatıs testine ek olarak, gümüş parçanızı temiz bir bezle ovalayabilirsiniz. Gerçek gümüş havaya maruz kaldığında, oksitlenir ve siyah lekelere neden olur. Gümüş kolyenizin üzerinde lekelerin olması ürünün sahte olduğu anlamına gelmez. Küçük bir ovalama bile gümüşün rengini kazanmasına yardımcı olur. Gümüş temizlik ürünleri ile takılarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

Gümüş Kolye

Takılar günümüzde kombinleri tamamlamak için kullanılan en değerli aksesuarlardır. Şık kıyafetlerini kusursuz hale getirmek isteyen herkes kombininde birbirinden güzel takılara yer verir. Takı kategorisinden oldukça fazla sayıda ürün çeşidi bulunur. Bunlar içerisinde en önemlisi gümüş kolye çeşitleridir. En önemli takı çeşidi olarak görülmelerinin sebebi oldukça sık tercih edilmeleridir. Çok sayıda kombin ile kullanılabilir ve ekonomik açıdan daha uygun ürünler olmaları sebebiyle en fazla talep gören ürünler arasında yer alır. Ayrıca gümüş kalitesinin yüksek olması takılarında kaliteli olmasını sağlar. Yüksek ayara sahip olan gümüş ürünleri gümüş saflığının da yüksek olması ile daha kaliteli yapıdadır. Bu nedenler de ürünlerin daha çok tercih edilmesine yol açan etkenlerdir.

Gümüş Kolye Çeşitleri

Gümüş kolye çeşitleri arasında her tarza hitap eden ürünleri bulmak mümkündür. Sizde bu modeller arasından kendi tarzınıza ve beğeninize uygun olan bir modeli kolayca bulabilirsiniz. Gümüş kolye ürünlerinin her yaştan kullanıcısı bulunur. Büyük küçük, kadın erkek herkes için birbirinden farklı ve güzel modeller ürün yelpazesinde yer alır. Bulunulan her ortamda ve günün her saatinde yapılan kombinlere uygun gümüş kolye çeşitleri şık görüntüleri ile kendinden söz ettirir. Yapımlarında kullanılan farklı malzeme ve materyaller ile çeşitlilikleri de her geçen gün artar. Gümüş kolyelerin sezonu ya da zamanı yoktur. Gümüş ürünler her sezon ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilen takı çeşitleridir. İstersiniz özel davetlerde isterseniz günlük hayatınızda seçtiğiniz gümüş takıları her zaman kullanabilirsiniz.

Gümüş takı çeşitleri içerisinde en fazla talep görenler ise kişiye özel tasarımı olan ürünlerdir. Kişiye özel üretildiği için sadece o kişide bulunur ve başkasının üzerinde asla görülmez. Ürün tamamen kişinin kendi zevkine ve isteğine göre tasarlandığı için en sevilen takılar arasında yer alır. Gümüş kolye denilince en fazla akla kadınlar için tasarlanan ürünler gelir. Ancak gümüş kolye çeşitlerinin erkekler arasında da oldukça geniş bir kullanım alanı bulunur. Takı ve aksesuar seven beyler için de gümüş kolye kategorisinde çok çeşitli ürünler bulmak mümkündür. Bakımlı olan ve şık görünmeye seven beyler sıklıkla bu ürünleri tercih edebilirler. Kadın kullanıcılar için daha gösterişli, cıvıl cıvıl modeller tasarlanırken erkek kullanıcılar için daha sade modeller meydana getirilir.

Gelişen teknolojinin etkisi ile gümüş kolye üretim işlemleri de her geçen gün daha ileri boyutlara taşınır. Bu da tasarımlarda daha farklı çeşitlerin ortaya konulmasını sağlar. Sürekli olarak tasarlanan yeni ürünler daha modern çizgiler ile kullanıcılara sunulur. Ürünlerde değişiklik yaparken sadece genel görüntüsünde değil kolye ucu ve bu kısımda kullanılan materyallerde de farklılık yaratılır. Ayrıca bazı kolye çeşitlerinde değiştirilebilir kolye ucu seçenekleri bulunur. Aynı zincir üzerine farklı modellerde kolye ucu ekleyerek hali hazırda bulunan ürünler çeşitlendirilebilir. Kolyeler, kolye uçları ve kullanılan tüm materyaller gümüş oldukları için oldukça dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Gümüş kalitesiyle oluşturulmuş takı çeşitleri uzun yıllar boyunca zarar görmeden kullanılabilir.

Gümüş kolye çeşitleri sadece tasarımları ile değil büyüklük ve uzunluklarıyla da farklı seçeneklere sahiptir. Zincirlerin uzun ya da kısa olanını, uç kısmının daha büyük ya da daha küçük şekilde tasarlanmış olanını bulmak mümkündür. Ayrıca gümüş kolyelerde ürünün ayar bilgisi ve ağırlığı da değişebilen detaylardır. Bu bilgiler ürünlerin üzerindeki bilgi kısmında bulunabilen detaylardır. Bunlara bağlı olarak fiyatta da değişiklik meydana gelir. Ürün çeşitliliğinin çok olması her bütçeye ve tarza sahip kişinin kendisi için bir model seçip almasını sağlar. Ürünü satın almadan önce hangi türde bir ihtiyacınız olduğunuz belirlemeniz durumunda seçim yapmanız daha kolay olur. İhtiyacınız olan ürünü belirledikten sonra gerek işçilik gerekse materyal kalitesi bakımından en uygun ürünü seçip alabilirsiniz.

Gümüş kolyeler arasında tarihi en eski yıllara dayanan ancak kendisi hiçbir zaman eskimeyen çeşit ise inci kolyelerdir. İnci kolyeler çok uzun yıllardır hem yetişkinler için hem de çocuklar için tercih edilebilen şık ve zarif ürünlerdir. Bunun yanında dayanıklılığının da yüksek oluşu bu tarz kolyelerin kullanımını daha da artırır. İnci kolyelerin kendi içlerinde farklı türleri bulunur. Mineli, parlak ya da mat gibi farklı seçeneklere sahip inci kolyeler uzun yıllar kullanımlarına rağmen bozulma yıpranma yapmazlar. İnci kullanımının dışında kolyelerde farklı taşlar da kullanılabilir. Safir, yakut, doğal taşlar gibi farklı seçenekler kolyelerde kullanılan en bilinden ürünlerdir. Bu ürünler de uzun yıllardır takı dünyasında yer alan ve dayanıklılıkları ile kendilerinden söz ettiren çeşitlerdir. Taşlı görünümü seven kişiler arasında bu tarz gümüş kolyeler oldukça geniş bir yer tutar.

Gümüş Kolye Modelleri ve Özellikleri

Gümüş kolye modelleri her tarza sahip kullanıcıya hitap eder şekilde çeşitlendirilmiş bir yelpazeye sahiptir. Farklı değerli taşların da kolye ucu kısmına eklenmesi ile çeşitlilik sürekli olarak artar. Kolye ucunda bazı zamanlarda ise doğal taşlar kullanılır. Bu doğal taşların kendi içlerinde özellikleri farklıdır. Bazılarının stres ve yorgunluğa karşı etkisinin olduğu ve insan sağlığını olumlu yönde etkilediği bilinir. Bu taşlar kolyelerde kullanılarak kişilerin sürekli olarak bunları üzerlerinde taşımalarına sağlar. Doğal taşların dışında daha pek çok farklı taş, kolye uçlarında şık ve gösterişli modeller ortaya koymak için gümüş kolye modelleri üzerinde kullanılır.

Sadece kendiniz için değil sevdiklerinize hediye etmek üzere de gümüş kolye modellerini tercih edebilirsiniz. Eşlerine küçük sürprizler yapmak isteyen, arkadaşlarını ya da diğer sevdiklerini hiç beklemedikleri anda sevindirmek isteyenler için bu durum oldukça güzel bir alternatiftir. Hediye amaçlı olarak satın alınan modellerin başında kalpli, kar taneli, sonsuzluk simgeli kolye ucuna sahip çeşitler gelir. Bu standartların dışında otantik tarzda yapılan kolyeler bulmak da mümkündür. Böyle modeller standardın dışına çıkıp otantik ürünlerden hoşlanan sevdikleriniz için çok güzel hediyeler olabilir. Otantik gümüş kolye modellerinin diğer ürünler kadar fazla çeşitliliği bulunmasa da kendi içlerinde farklı modellere sahiptir.

Gümüş kolye modelleri arasında her zaman ilgi çekmiş olan çeşitlerden biri de isme özel yazılan ürünlerdir. Kendiniz için düşünebildiğiniz gibi hediye olarak da satın alabilirsiniz. Böyle bir hediye yıllarca saklanabilecek bir ürün olması nedeniyle tercih edilebilir. Kullanan kişinin kendisinin, eşinin ya da çocuklarının isimlerinin tek tek veya tümünün kolye üzerinde yazılması mümkündür. Takı olarak gösterişten uzak daha sade modeller tercih edenler için ise geometrik şekilli ya da yıldızlı çeşitler düşünülebilir. Bu tarz gümüş kolye modelleri daha şık ve zarif olan çeşitlerdir. Bunun dışında en sık rastlanan kalpli ya da kelebekli modeller olur. Şans, sonsuzluk gibi özel anlamları bulunan türler de yine oldukça sık tercih edilen modeller olarak karşınıza çıkar. Kelebek modeller gibi çiçek ve papatya kolyeler sadece yetişkinler için değil çocuklar arasında da talep gören ürünlerdir.

Gümüş kolye modelleri kendi aralarında farklı kategorilere ayrılır. Günlük, klasik, tektaş ve bunun gibi farklı bölümlere ayrılmış ürünler arasından istediğinizi kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce hangi kategoriden bir ürüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz gerekir. Bu şekilde ürüne içinde bulunduğu kategoriden kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer gösterişli olmayan sade bir model arayışındaysanız, günlük ürünlerden çok daha zarif ve şık bir kolye ihtiyacınız varsa tektaş kategorisinden isteğinize uygun bir ürüne ulaşabilirsiniz. Otantik ürünler, doğal taşlar, fantezi gibi farklı bölümler de bulunan gümüş kolye çeşitleri binlerce farklı modele sahiptir. Bunlar arasından da istediğiniz bir model bulabilmeniz mümkündür.

Kolye çeşitleri arasında renklerin parlaklığı ve matlığı şeklinde bir ayrım da göze çarpar. Sade ve zarif modellerden hoşlananlar genellikle mat renkleri tercih ederken, gösterişli ürünleri sevenler ise daha parlak modelleri tercih eder. Taşlı olan modellerde de parlaklık ya da matlık söz konusu olur. Bu noktada seçimi etkileyen ana etmen nerede kullanılmak istendiği olur. Özel gün veya davetler için bir kullanım planlanıyorsa parlak ürünler daha doğru seçimler olur. Günlük kullanıma göre bir ürün aranıyor ise mat olup çok fazla ön plana çıkmayan ürün tercih etmek daha doğru bir adım olur. Ancak netice de son tercih kullanıcınındır. Her zaman kendini daha fazla gösteren ürünlerden hoşlanan kişiler için pırıltılı kolyeler günlük olarak da kullanılabilir. Buna uygun giyilen kıyafet ile tamamlanan kombin sayesinde oldukça şık bir görüntü çizilebilir.

Gümüş Kolye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eviniz ya da kendiniz için herhangi bir eşya satın alırken bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bu durum gümüş kolye seçerken de benzer şekilde gerçekleşir. Takılar cilt ile temas ettiği için en önemli nokta ürünün kalitesi olur. Kolyenin kaliteli bir malzemeden üretilip üretilmediğine mutlaka dikkat edilmelidir. Kaliteli olması sadece sağlık açısından değil aynı zamanda uzun yıllar ilk halini koruması ve sağlam kalması açısından da oldukça önemlidir. Gümüş ürünlerde en sık rastlanan problem olan kararmanın uzun yıllar boyunca olmaması ürünün kaliteli hammadde ile meydana getirilmiş olmasına bağlıdır. Gerçekten kaliteli ve sağlam malzeme ve materyal kullanılarak oluşturulan ürünler çok uzun yıllar kullanılmalarına rağmen bozulma, yıpranma gibi problemler yaşatmazlar.

Gümüş kolye seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kullanılmak istenen ortamla uyum içinde olmasıdır. Sade bir kıyafet tercih ettiğiniz bir ortamda çok gösterişli bir kolye çok uygun durmaz. Bunun yerine kıyafetiniz ile uyumlu olan daha sade ve şık bir model daha doğru bir tercih olur. Bunun tam aksi durumda ise özel bir davet için ya da özel bir gün için daha şık ve gösterişli kıyafetler seçilir. Kolyeniz de buna bağlı olarak daha özel bir seçim olursa daha doğru bir karar vermiş olursunuz. Ayrıca bu durum hediye olarak gümüş kolye istediğiniz zaman da geçerlidir. Hediye aldığınız kişi nasıl bir tarza sahip ise onun tarzını göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Takı olarak gümüş çeşitlerini tercih ettiğiniz durumlarda ürünün ayar bilgisini de mutlaka kontrol etmelisiniz. Gümüş takılar için ayar çok önemli bir noktadır. Ayar tıpkı altın takılarda olduğu gibi saflık ifade eder. Gümüş işlenmesi sırasında zorlu prosesler kullanılır. Gümüşün yapısı itibarıyla yumuşak olması işlenmesini zorlaştırır. Bu nedenle de içerisine ilave alaşımlar eklenmesi gerekir. Bu alaşımlar sayesinde daha kolay işlem görür hale gelir. Ancak bu ilaveler gümüşün saflık derecesini düşürür. Eklenen bu ürünlerin farklı oranlarına göre gümüşün ayar derecesi hesaplanır. Karışımda kullanılan gümüş miktarının artması ile ürünün ayarı da artar. Ayarı yüksek olan ürünler daha kaliteli ve uzun ömürlü özelliğe sahip olur.

Gümüş kolye alırken özellikle kolye ucunun yüzey yapısına dikkat etmek gerekir. Kolyeler parlak ya da mat yüzey yapısına sahip olarak üretilebilir. Mat olanlar kullanım şartlarından çok etkilenmezken parlak olanlar dış etkenlerden dolayı zarar görebilir. Bu nedenle günlük kullanım için mat yüzeye sahip gümüş kolye modellerinin seçimi çok daha doğru bir karar olur. Diğer kullanım alanları için parlak olan çeşitler daha uygun seçimler olurken kullanım sırasında dikkatli olmak gerekir. Darbelere, çizilmelere karşı önlem almak ve ürünü nazik şekilde kullanmak en iyi önlemdir.

Gümüş Kolye Kullanımı

Gün içerisinde farklı ortamlarda yer almak durumunda kalabilirsiniz. Bu durumda gidilecek yerin genel havası ve ortamı göz önünde bulundurularak farklı kombin seçimleri yapabilirsiniz. Kombinlerin şık ve gösterişli seçildiği durumlar olduğu gibi sade ve zarif göründüğü zamanlar da olur. Günlük işler için daha spor ve rahat kombinler tercih ederken bir davete katılmak için çok daha şık ve gösterişli ürünler seçilir. İşe gitmek, okula gitmek veya bunun gibi rutin işleri yaparken giyilen kombinlere sade gümüş kolyeler eşlik eder. Bunlar genellikle kendini daha az belli eden, kıyafetin genel sakin havasıyla uyumlu olan sade modeller olur. Halep tarzı, yıldızlı ya da kalpli modeller günlük kombinlerinizi tamamlayan en iyi ürünlerdir.

Özel bir gün ya da özel bir davet için kendinize şık kombinler seçersiniz. Bunu tam anlamıyla tamamlamak için bir kolye kullanmanız şarttır. Böyle durumlarda seçtiğiniz kolye göze hitap eden türde olmalıdır. Elbisenizin şıklığına gölge düşürmeden yapmak istediğiniz tarzı yansıtmayı başarmalıdır. Kombini tamamlamak için kullandığınız kolyeler tarzınızı da kolaylıkla değiştirebilir. Aslında bazı kolyelerin farklı tarzlar için de hizmet ettiğini gösterir. Giyilen sade kıyafetleri tamamlayan sade kolyeler kombinin genel tarzını da elbise ile eş değer yapar. Ancak sade bir kolye yerine daha gösterişli bir gümüş kolye seçildiğinde kombin çok daha şık bir görünüm kazanır.

Takılarınızı seçerken bunun görüntünüzü çok fazla etkileyeceğini unutmamanız gerekir. Seçim yaparken bazı detaylara dikkat etmek oldukça önemlidir. Çünkü hazırladığınız kombin ile görüntünüzü kendiniz oluşturursunuz. Kombininizin içine seçtiğiniz takılarınız ve diğer aksesuarlarınız da dahildir. Hangi kıyafet ve kombinle hangi tür kolyeleri kullanabileceğinizi önceden belirlemek kıyafetinizi oluşturmada işinizi oldukça kolaylaştırır. Kış günlerinde kazak ya da badi tarzında düz ürünler ile birlikte uzun kolyeler çok hoş bir görüntü yakalamanıza yardımcı olur. Yazın ise uzun kolyelerinizi yazlık elbiseleriniz ile kombinleyebilirsiniz. Bu ayrımı yapabilir ve doğru ürünler seçebilirseniz çok daha güzel sonuçlar alırsınız.

Gümüş kolyelerin kullanımında bir ayrıntı da renk konusudur. Renk konusu yine kıyafete ve kıyafetin giyildiği ortama göre değişkenlik gösterir. Bu durumda tüm koşulların uyum içinde olmasına dikkat etmek gerekir. Gerek benzer tonlar ile gerekse kontrast renkler kullanarak uyum yakalamak mümkün olur. Gümüş kolyeler içerisinde taş, boncuk gibi farklı materyallerin de kullanımı ile renk çeşitlerinde geniş bir alan açılmış durumdadır. Bu çeşitlilik içerisinden istenilen renk kolayca seçilip alınabilir. Bu seçimleri yaparken koyu renk kombinler tercih edilmiş ise açık renk kolyeler ya da taşlı kolyeler tercih edilerek kıyafet hareketlendirilebilir. Ya da tam tersi durumda açık renk kombinlerinizi daha koyu renkte kolye çeşitleri ile ağır bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Gümüş Kolye Çeşitlerinin Bakımı

Takıların kullanımı önemli olduğu kadar bakımı da özen isteyen bir konudur. Özellikle gümüş kolye çeşitleri düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması gereken ürünlerdir. Gümüş ürünlerde en sık karşılaşılan problem kararma durumudur. Kararmalara karşı önlem alınmaması durumunda gümüş ürünlerinizi uzun soluklu olarak kullanmanız mümkün olmayabilir. Kararma yapması ile yüzeyinde matlaşma artar ve parlaklığını giderek kaybeder. Bu noktada unutulmaması gereken bir detay ise kararma olayının sadece ürünün hava ile temas eden dış yüzeyinde gerçekleşmesi durumudur. İçeriğinin kalitesinde bir değişiklik olmaz.

Gümüş ürünlerde kararma olayının gerçekleşmesi bazı durumlara bağlıdır. Dışarıdan maruz kaldığı bazı durumlar gümüş ürünlerde kararmaya neden olur. Özellikle kimyasalların kullanımı kararma olayını tetikleyen bir faktördür. Kimyasal ürün olarak temizlik için kullanılan deterjan ve sabunlar ya da parfümler gösterilebilir. Bunların kullanımının fazlalığı önlem alınmaz ise gümüş kararmalarına neden olabilir. Bunun dışında insan vücudunun asit dengesi de ürünlerin zarar görmesine neden olan bir etkendir. Bazı kişilerde kısa kullanımlar sonrasında bile kararma gözlenirken bazı kişilerde hiçbir şekilde kararma gözlenmez. Ürünleri bu etkilere maruz kalmadan kullanmanız durumunda kararma olayı daha geç olur ya da hiç olmayabilir.

Kararma olayının ürünün hava ile temas eden bölümünde olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle kararmaya karşı önlem alırken buna uygun aksiyonlar alınmalıdır. İlk olarak gümüş takılar kullanılmadığı zamanlarda hava ile temas etmeyecek şekilde saklanmalıdır. Sakladığınız ortam hava ve nemden tamamen izole edilmiş durumda olmalıdır. Yeterli korumanın sağlanmadığı zamanlarda gümüşlerinizin kararma süreleri giderek kısalıp istemediğiniz görüntülerle karşılaşmanıza sebep olur. Kararmaları halinde kendiniz temizleyemeyebilir veya bu iş ile ilgilenen kişilere başvurmak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle hem kullanırken hem de kullanmadığınız durumlarda bu detaylara dikkat etmeniz gereklidir.

Gümüş takılarınızı saklarken göz önünde bulundurulması gereken bir nokta da ürünlerin farklı türlerinin aynı yerde tutulmaması gerektiğidir. Farklı çeşitteki ürünler farklı malzeme ve materyallerden oluşur. Bu da aynı ortamda bulunduklarında etkileşime girmelerine sebep olabilir. Farklı ürünleri ayrı ayrı saklamak yapılabilecek en doğru harekettir. Sadece kararma değil gümüş ürünlerin çizilmesi de istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Takılarınızı takıp çıkarırken olabildiğince dikkatli olmalı ve çizilmesini engellemelisiniz. Belli aralıklarla uygun bez ve temizleyici malzemelerle temizlemeniz ürünlerin ömrünü uzatır. Bunun yanında yine belirli zamanlarda bakımlarının yapılması için bu işin uzmanları ile temasa geçebilirsiniz. Bu tavsiyelere uymanız ve zamanında doğru bakımlar yapmanız durumunda gümüş ürünlerinizi uzun seneler ilk günkü gibi kullanmanız mümkün olabilir.

Neden Gümüş Kolyeler Tercih Edilmelidir?

Kombinleri tamamlamak için genellikle bir takıya ihtiyaç duyulur. Gümüş kolyeler gerek görüntüleri gerekse çeşitleri ile pek çok kombini tamamlar niteliktedir. Çeşitlerine bakıldığında günlük kullanımlarından özel günlerde kullanımına kadar her tarza uygun olan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu nedenle gümüş kolyeleri her zaman ve her yerde kullanmak için tercih edebilirsiniz.

Gümüş Kolyeleri Uzun Süre Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Gümüş takılar doğru kullanıldıkları takdirde oldukça uzun kullanma süreleri olan ürünlerdir. Ancak bu süreyi uzatmak ya da kısaltmak kendi elinizdedir. Severek aldığınız gümüş takılarınızı çok uzun yıllar boyunca en yeni haliyle kullanmak için bakımlarını doğru yapmalısınız. Nem ve hava ile temas etmeyecek şekilde kuru ortamlarda ve birbirinden ayrı şekilde saklamanız durumunda takılarınız çok uzun süreler boyunca zarar görmeden kullanılabilir.

Gümüş Kolye Fiyatları Ne Kadardır?

Gümüş kolyeler çeşitleri oldukça fazla olan ürünlerdir. Bu çeşitlilik farklı noktalardan kaynaklanır. Bazen ürünün daha uzun ya da daha büyük olmasından kaynaklanırken bazı durumlarda yapımında kullanılan farklı malzemelerden kaynaklanır. Bunların her biri fiyatlara etki eden detaylardır. Böylesine çok olan çeşitlere sahip olması ile fiyat skalası da oldukça değişkendir. Geniş bir alana sahip olan fiyat aralığı her bütçeye uygun olan ürünlerin bulunmasını sağlar.


Duvar KağıtlarıProjeksiyon CihazıYazıcıKulaklıkMasaüstü BilgisayarLaptop ÇantaBluetooth HoparlörAkıllı BileklikModemOyun Bilgisayarı3D YazıcıOyuncu KoltuğuAnakartMonitörEkran KartıMouseKlavyeUydu AlıcısıBuzdolabıHesap MakinesiYabancı DizilerCumhuriyet AltınıÇeyrek AltınElektrikli BisikletKramponPlaystation 5Kırtasiye ÜrünleriTakvimKoltuk TakımıAnimasyon FilmleriSaatHaritaPusulaKronometreDavetiyeSözlükYatak Odası TakımlarıBisikletGalatasaray FormalarıKurutma Makinesi22 Ayar BilezikKöpek ÜrünleriYatak Odası TakımlarıKedi EşyalarıFırınScooterVantilatörÇalışma MasasıAyakkabıAltın BileklikZeytinyağıPazar ArabasıErkek Spor AyakkabıTesettür ElbiselerKamp SandalyesiTesettür AbiyeAltın KolyeTam AltınBanyo DolaplarıTost MakinesiProtein TozuDireksiyon SetiTıraş MakinesiJakuziAnkastre SetFiltre Kahve MakineleriGardropOkul ÇantasıMutfak MaşasıMotosikletFutbol TopuMutfak DolabıDerin DondurucuMotosikletDuşakabinAvizeMutfak MasasıKitaplıkAyakkabılıkKomedi FilmleriUzaktan Kumandalı ArabaBuhar MakinesiHediyeDuşakabinBasketbol AyakkabılarıBasketbol AyakkabısıSandalyeSırt ÇantalarıBlenderTesettür GiyimDuvar SaatleriNargileHalıSandalyeTopuklu AyakkabıSu Arıtma CihazlarıSırt ÇantasıSaç Kurutma MakinesiAltın KüpeLambaderBeşiktaş FormasıYabancı FilmKedi MamasıBalıkDikey SüpürgeMikrodalga FırınPufMasaj AletiJartiyerÇadırHalı Yıkama MakinasıNavigasyonŞemsiyelikFeracePastaWaffle MakinesiTürkçe SözlüklerÇapa MakineleriŞifonyerMouse PadZigon SehpaOrta SehpaKoşu BandıGenç OdasıKadın Spor AyakkabıErkek CüzdanBattaniyeKaynak MakineleriGelinlikStor PerdelerSu SebiliPatenYatakAltın BilezikHalı Saha AyakkabısıTesettür TakımBahçe MobilyasıHazır SistemKreatinTesbihBarkod OkuyucuÇocuk BisikletiErkek TişörtDoğum Günü HediyesiHazır SistemlerErkek Kol SaatiYemek MasasıDüdüklü TencereMama SandalyesiBilgisayar MasasıErkek ParfümüDiş BeyazlatıcıTek Kişilik BazalarKolajenMakyaj MasasıKlozetKülçe AltınJeneratörNevresim TakımıÇocuk OdasıOyuncak ArabaPortmantoÇaydanlıkÇakmakMikrofonFiltre KahveOyuncu KulaklıklarıErkek GömlekUyku TulumuMasa LambasıPançoAküPiyanoMelodikaKamp MasasıYemek TakımlarıKolyeİngilizce SözlükOyuncak BebekGümüş KolyeElektro GitarŞarjlı SüpürgeKedi KumuAspiratörÇok Amaçlı DolapDuş BaşlığıTermosifonAltın YüzükFormaBilezikDikiş MakinesiMayoAlyansKulak Üstü KulaklıkKahvaltı TakımlarıAna KucağıÜtüYapay ÇiçekDambıl SetiDavlumbazBebek BeşiğiBasketbol TopuErkek Eşofman TakımıGözlükErkek PantolonT-ShirtErkek CeketAteş ÖlçerTabloŞekerAbajurYağmurlukBileklikFrench PressScooter MotorOcakAnahtarlıkYağmurlukAynaErkek BileklikSehpaGitarFon PerdeKalemliklerBıçakTavan VantilatörleriKomodinKemerPerdeGebelik TestiKlozet KapağıSehpaYatak ÖrtüsüLokma TakımıTürk KahvesiOyun HavalarıMutfak BataryasıKıyma MakinesiAtv MotorÇocuk FilmleriBuharlı TemizleyiciKompresörTeleskopŞişme YatakOfis KoltuklarıPiercingAbajurKuluçka MakinesiGenç Odası TakımlarıYüzükŞişme HavuzKöşe Koltuk TakımıMutfak RobotuATV MotorTV SehpasıIslak MendilTakım ÇantaGümüş BileklikKiler DolabıTereyağPlakalıkTrambolinTakım ÇantalarıPikapTuvalet KağıdıMakarna ÇeşitleriKöpek MamasıErkek KolyeTesettür MayoOfis MobilyalarıKehribar TesbihlerErkek TerlikDambılSosyal BilgilerÇim Biçme MakinesiDövmeŞofbenKemanYeşilçam FilmleriBankPeluş OyuncakKapıKimonoBüyük Beden AbiyeKutu OyunKaykaySemaverŞapkaSilikon TabancasıElektrikli MotosikletMatkapİnci KolyeProbiyotikOto TeypMeyve SıkacağıArmut KoltukEl FeneriErkek Güneş GözlüğüKek KalıbıKutu Oyunu
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gümüş Kolye Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?