Gümüş, parlaklığı ve kalitesi ile en özel tasarımları sergilemek için en çok kullanılan metallerden biridir. Altına kıyasla erkek stilini daha fazla tamamlama eğiliminde olduğundan, erkekler için oldukça popüler bir seçenektir. Gümüş, hipoalerjeniktir ve cildi tahriş etmez. Herhangi bir kıyafet ile eşleştirilebilecek, çok yönlü ve zamansız bir görünüme sahiptir.

Gümüş Kolye Modelleri Nelerdir?

Gümüş kolyeler hem kadınlar hem de erkekler için popüler takı çeşitleri arasında yer alır. Benzer amaçlarla kullanılmakla birlikte kadın ve erkek kolye modelleri, tasarım açısından önemli farklılıklara sahiptir. Kadınlar için tasarlanan kolyeler genellikle kişisel ifadeyi güçlü bir şekilde yansıtan, dikkat çekici ve sofistike parçalar olarak tasarlanır. Erkek kolye modelleri ise daha düz hatlara sahiptir. Genellikle kişisel stili tamamlayacak ve günlük kıyafetlerle kolay bir şekilde eşleştirilebilecek şekilde tasarlanır.

Zincirli küçük kolyeler günlük kıyafetler için mükemmeldir. Kalın zincirler daha çarpıcı bir ifadeye sahiptir. Gümüş kolye modellerindeki zincirlerinin hepsi birbirinden farklıdır. Tasarımları karşılaştırırken herhangi bir zinciri modeli size diğerlerinden daha çekici gelebilir. Katmanlı bir görünüm elde etmek için uzun gümüş kolyeleri iki ya da üçe katlayarak takabilirsiniz. Kısa kolyeleri tercih ederek yüz hatlarınızı vurgulayabilirsiniz. Erkek kolye modelleri arasında popüler modellerden biri olan isimli kolyeler çeşitli stillerde tasarlanabilir. İsimli kolyelerin en özel yanı kişiselleştirilebilmeleridir. Sayılar, geometrik şekiller ve amblemlere kadar hemen hemen tarza uygun kolye ucu bulabilirsiniz.

 Gümüş Kolye Kaç Ayar Olmalı?

Gümüş kolye gibi takılar mücevheratta mevcut olan en yüksek kalitede gümüşle yapılır. Saf gümüş kuyumculuk üretimi için çok yumuşak olduğundan, gümüş bir metal alaşımıyla karıştırılarak yüzde 92.5 saflıkta gümüş elde edilir. Başka bir metalin üstüne gümüş katmanı eklenerek oluşturulan gümüş kaplama kolyeler de mevcuttur. Gümüş kaplama kolyeler ekonomiktir ve gümüş renginde bir görünüm sunar. Nikel ve diğer metallerden yapılmış gümüş tonlu kolyeler, gümüş rengine sahip olmakla birlikte gümüş içermez.

Gümüş, değerli ve altından sonra sahtesi en çok üretilen metal çeşitlerinden biridir. Gümüş takıların sahtelerin ayırt edilebilmesi için üzerinde bazı işaretler bulunur. Bu işaretler çok küçüktür ve okunabilmesi için bir büyüteç ve güçlü bir aydınlatma gerekebilir. Orijinal gümüş takılarda bulunan ''STERLING'' veya ''.925 ayar'' işaretleri, kolyenizin kaliteli ve gerçek gümüşten yapıldığını gösterir. En iyi gümüş kolyeyi satın almanın en iyi yollarından biri, basit bir fiyat karşılaştırması yapmaktır. Gümüş kolyeler için mevcut piyasa fiyatını kontrol ederek işe başlayabilir, satın almak istediğiniz kolyenin fiyatını değerlendirmek için temel oluşturabilirsiniz. Gümüş fiyatları serbest piyasada belirlenir. Normal fiyat seviyesinin, şüphe uyandıracak kadar altında satılan ürünler, gümüşün kalitesiz veya sahte olduğuna dair önemli bir gösterge olabilir. 

Gerçek Gümüş Kolye Nasıl Anlaşılır?

Gümüş kolyelerinizi test etmenin en iyi yollarından biri birkaç küçük fiziksel test yapmaktır. Bir mıknatısı kolyenize yaklaştırıp manyetik olup olmadığını görebilirsiniz. Gümüş manyetik bir metal değildir. Bu nedenle mıknatısa çekilen herhangi bir şeyin nikel veya başka bir metal olması muhtemeldir. Bununla birlikte, test için güçlü bir mıknatıs kullandığınızdan emin olmalısınız. Günlük hayatta sıkça kullanılan magnet tipi küçük mıknatıslar, takılarınızın manyetizmasını test etmek için yeterince güçlü olmayabilir. Mıknatıs testine ek olarak, gümüş parçanızı temiz bir bezle ovalayabilirsiniz. Gerçek gümüş havaya maruz kaldığında, oksitlenir ve siyah lekelere neden olur. Gümüş kolyenizin üzerinde lekelerin olması ürünün sahte olduğu anlamına gelmez. Küçük bir ovalama bile gümüşün rengini kazanmasına yardımcı olur. Gümüş temizlik ürünleri ile takılarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Gümüş Kolye Modelleri

38.725 ürün var
 1. Cinsiyet
 2. Markalar A-Z
  1. Glorria Gümüş Kolyeler
  2. Swarovski Gümüş Kolyeler
  3. Ariş Pırlanta Gümüş Kolyeler
  4. AllegroGold Gümüş Kolyeler
  5. Silver & Silver Gümüş Kolyeler
  6. Anı Yüzük Gümüş Kolyeler
  7. Ejoya Gümüş Kolyeler
  8. Silverella Gümüş Kolyeler
  9. Nusret Takı Gümüş Kolyeler
  10. Harem Altın Gümüş Kolyeler
  11. Angemiel Gümüş Kolyeler
  12. Pirmoda Gümüş Kolyeler
  13. Armagano Gümüş Kolyeler
  14. Coşar Silver Gümüş Kolyeler
  15. Tesbihayal Gümüş Kolyeler
  16. Gumush Gümüş Kolyeler
  17. Elika Silver Gümüş Kolyeler
  18. Sümer Telkari Gümüş Kolyeler
  19. Tesbihane Gümüş Kolyeler
  20. Rams Gümüş Gümüş Kolyeler
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483617/16032929/80586080/16032932/530220
Başa dön