Tigar Lastik Fiyatları

Tigar lastik çeşitleri otomobilinizin performansını artırır. Arabanız için doğru lastikleri kullanarak yakıttan tasarruf sağlayabilirsiniz. Yaz ve kış lastiği modelleri geliştiren Tigar ile yıl boyunca arabanızı güvenli bir şekilde sürebilirsiniz. Yaz lastiklerini, sıcaklıklar 10 derecenin üzerinde çıktığında kullanmaya başlamanız gerekir. Kış lastiklerini ise sıcaklıklar 10 derecenin altına düştüğünde arabanıza takabilirsiniz. Tigar marka ürünler arasında 4 mevsim lastikleri de bulunur. Bu lastikleri yıl boyunca kullanabilirsiniz. Mevcut lastikleriniz aşındığında ya da yıprandığında yeni lastiklere geçiş yapmanız gerekir. Lastiklerinizin çentikleri tırtıklı yüzey yapısını kaybetmeye başladığında arabanız savunmasız kalır. Yeni lastiklere ne zaman geçmeniz gerektiğini çentiklerin yapısından da anlayabilirsiniz. Otomobilinizin lastiklerini korumak için hız limitlerine uygun şekilde arabanızı sürmeniz gerekir. Hız limitleri içinde kalmanız, ani fren yapmanıza gerek bırakmaz.

Kış Lastikleriyle Kar ve Buz Engelini Aşın

Kalın hamurlara sahip olan kış lastikleri üstün yol tutuş performansı sağlar. Tigar markasının özenle tasarladığı kış lastiklerinin dayanım oranı yüksektir. Bu sayede yollardaki engellere karşı direnç gösteren lastiklere sahip olabilirsiniz. Sarsıntıları azaltan lastikler sayesinde aracınız sürüş sırasında daha az sarsılır. Lastiklerin darbe emici yapısı araç kabinine ulaşan sürüş gürültüsünün miktarını azaltır. Kış lastiklerinin derin su olukları bulunur. Bu oluklar su ve kar gibi maddeleri dışarı atabilmenizi kolaylaştırır. Arabanızın asfalt temasının kesilmesi kızaklama tehlikesine yol açabilir. Bu tehlikeyi bertaraf edebilmek için, soğuk mevsimlerde kış lastiklerinden yararlanmanız gerekir. Su kanalları, lastiklerinizi kaplayan yağmur ve kar suyunu dışarı atar. Kış lastikleri çentikli yapılarıyla da dikkat çeker. Lastiklerin yüzeyindeki çentikler sayesinde arabanız asfalta daha güçlü bir şekilde sarar. Bayır çıkarken ya da frenlerken çentiklerin yarattığı sürtünmeden yararlanabilirsiniz.

Yaz Sıcaklarına Uygun Kullanım Olanağı Sunan Lastikler

Tigar yaz lastikleri üstün yol tutuş performansını ve yakıt verimliliğini bir arada yaşatır. Yaz lastikleri, kış mevsimi için üretilen lastiklere oranlar daha incedir. Bu sayede arabanız daha çabuk hızlanır. Frenleme performansı üst düzeyde olan yaz lastikleriyle arabanızı kısa mesafeler içerisinde durdurabilirsiniz. Yokuş çıkarken yaz lastiklerinin tırtıklarından yararlanabilirsiniz. Sırt desenleri ve tırtıklar sayesinde yaz lastikleriyle eğimli yollarda güvenli bir şekilde mesafe kat edebilirsiniz. Sıcaklık değerlerinin yüksek seviyelerde gezdiği yaz aylarında asfaltlar oldukça sıcaktır. Sıcak asfalt eriyik bir yapıya sahiptir. Yaz mevsimindeki yumuşak asfaltların üzerinde arabanızı güvenli bir biçimde sürebilmek için Tigar yaz lastiklerini kullanabilirsiniz. Bu lastiklerde yer alan omuz blokları esneyerek arabanızı destekler. Manevralarınızda lastiklerinizin esneme yetisinden yararlanarak savrulma sorunu yaşamadan arabanızı döndürebilirsiniz. Tigar lastikler hava basıncını dengeli bir şekilde yayar. Bu sayede, viraj alırken lastiğiniz formunu koruyarak direksiyon hakimiyetinizi güçlendirir.

Lastik ömrünü uzatan detaylar nelerdir?

Otomobilinizin lastiklerinden uzun süreli şekilde yararlanmak için mevsimlere uygun ürünleri tercih etmeniz gerekir. Sıcak mevsimlerde yaz lastiklerini, soğuk mevsimlerde ise kış lastiklerini kullanabilirsiniz. Lastiklerinin ölçülerinin arabanıza uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Hız sınırlarına harfiyen uyarak sert frenleme yapma sorununu minimize edebilirsiniz. Bu da lastiklerinizin daha az aşınmasını sağlar.

Lastik bakımı nasıl yapılır?

Lastik temizleme ve lastik parlatma spreyleri bakım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yumuşak bezlerle spreyinizi lastik yüzeyine yaymanız gerekir. Lastik kalemleriyle silinen yazıları ve sayıları daha belirgin hale getirebilirsiniz. Lastik tamiri için üretilen kitleri kullanarak da bakım gerçekleştirebilirsiniz. Lastik yamaları, hava kaçağına yol açan delikleri kapatabilmenizi sağlar.

Mevsimlere uygun lastikleri kullanmak neden önemlidir?

Mevsim lastikleri yaz ve kış mevsimlerinin yarattığı zorluklara uyumlu şekilde üretilir. Yaz lastikleriyle kuru ve sıcak yollarda daha kolay direksiyon hakimiyeti sağlayabilirsiniz. Kış lastikleri frenleme ve çekiş gücü gibi konularda başarılı bir performans elde etmenizi sağlar. Yol ve hava şartlarına uygun bir sürüş gerçekleştirebilmek için mevsim lastiklerinden yararlanabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tigar Lastik Fiyatları

168 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Tigar Oto Lastikler
  2. Michelin Oto Lastikler
  3. Pirelli Oto Lastikler
  4. Goodyear Oto Lastikler
  5. Continental Oto Lastikler
  6. Nokian Oto Lastikler
  7. Bridgestone Oto Lastikler
  8. Hankook Oto Lastikler
  9. Lassa Oto Lastikler
  10. Kormoran Oto Lastikler
  11. Petlas Oto Lastikler
  12. Kumho Oto Lastikler
  13. Yokohama Oto Lastikler
  14. Laufenn Oto Lastikler
  15. Nexen Oto Lastikler
  16. Falken Oto Lastikler
  17. Marshal Oto Lastikler
  18. Starmaxx Oto Lastikler
  19. Riken Oto Lastikler
  20. Windforce Oto Lastikler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Jant Çapı
  1. 13
  2. 14
  3. 15
  4. 16
  5. 17
  6. 18
  7. 19
  8. 20
 5. Kesit Oranı A-Z
 6. Mevsim
 7. Taban Genişliği A-Z
 8. Araç Türü
 9. Hız Kodu A-Z
 10. Satıcı A-Z
 11. Yük Endeksi A-Z
 • Marka Tigar
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/tigar
Başa dön