ARA
Loading interface...
Loading interface...
Canon
Canon Eos 1100D 18-55mm + EF 75-300mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon Eos 1100D 18-55mm + EF 75-300mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/2147483606/60002083/1100301

Canon Eos 1100D 18-55mm + EF 75-300mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Büyük APS-C boyutlu sensör

Canon, EOS 1100D modeli APS-C boyutlu CMOS sensörüyle donatmıştır: Kusursuz fotoğraflar ve videolar sunmak için. Fotoğraf makinesinin 4272x2848 piksel ölçümlü 12 megapiksel görüntüleri ince ayrıntılarla doludur; post prodüksiyonda kalite kaybı olmadan kırpılabilir.

EOS 1100D'nin görece daha büyük bir sensöre sahip olması, fotoğrafçıların alan derinliğini kontrol etmelerine, düşük aydınlatma altında çekim yapabilmelerine ve çekimdeki ayrıntıları gayet net bir şekilde vurgulamalarına yardım eder.

Görüntü kalitesi

DSLR görüntü kalitesine terfi edin ve renkleri zengin,
parazitsiz ve net ayrıntılarla dolu fotoğraflar çekin.

CMOS sensör teknolojisi

Canon, CMOS sensör üretimini tüm yönleriyle kontrol altında tutarak, her EOS fotoğraf makinesinin elindeki iş için özel olarak tasarlanmış bir sensör kullanmasını sağlar. Sensör yüzeyindeki her ışığa duyarlı elemanın ayrı bir sinyal amplifikatörü ve mikro lensi vardır. Bunlar EOS 1100D'nin düşük ışık altında olağanüstü bir performans göstermesine imkan tanır.

14 bit işlemcili DIGIC 4 işlemci EOS 1100D'nin özünü oluşturan Canon’un DIGIC 4 işlemcisidir. Bu çip, fotoğraf makinesi operasyonunu her açıdan kumanda eder. Örneğin, sensörün 3 kare/sn (JPEG) ve 2 kare/sn (RAW) çekim hızlarında kaydettiği bilgiler baz alınarak RAW ve JPEG görüntüler üretilir.

EOS 1100D sisteminin her noktasında 14 bitlik yapının kullanılmasıyla, görüntü dosyalarında mükemmel renk tonu geçişleri ve renk derinliği elde edilir. DIGIC 4 işlemci düşük ışık altında ve yüksek ISO hassasiyetinde çekilen görüntülerde parazitlenmenin giderilmesine de yardımcı olur.

Yüksek performans için tasarlandı. Geliştirilmiş ölçüm ve AF sistemleri, Canon'un efsanevi DIGIC 4 işlemcisi ile işbirliği içinde çalışarak, EOS 1100D'nin size her zaman gurur duyacağınız görüntüler sunmasını garantiler.

63 bölgeli iFCL poz ölçümü gerçek yaşamdakine mümkün olduğunca benzer görüntüler sunmanın vazgeçilmez koşulu doğru poz ölçümüdür. EOS 1100D bunu, her sahneyi 63 parçaya ayıran ve bu parçaların her birini renk ve odaklanma verileri kombinasyonu esasında analiz eden son teknolojili iFCL ölçümle gerçekleştirir. Bu, en zorlayıcı aydınlatma koşullarında bile son derece kesin poz hesaplamasıyla sonuçlanır.

Geniş alanlı, 9 noktalı otomatik odaklanma

Karenin içinde dağılarak bir elmas biçiminde yerleşen dokuz otomatik odaklanma noktası, konunuz karenin neresinde olursa olsun doğru bir şekilde ve anında otomatik olarak odaklanır. Hareketli konular AI Servo AF ile takip edilebilir ve çapraz tipte merkezî bir AF noktası, yatay ve dikey çizgilere hassasiyet göstererek çok daha iyi doğruluk sağlar.

ISO 100-6400 hassasiyeti

EOS 1100D'nin ISO 100-6400 aralığı sayesinde, düşük ışık altında elde çekim bile yapabilirsiniz. Kameranın DIGIC 4 işlemcisi ve hassas sensör tasarımı sayesinde, dijital parazitlenme çok etkili bir şekilde kontrol altında tutulur. Düşük ışık altında yüksek ISO hızlarıyla çekim yapılabilmesi, fotoğrafçının bir sahnedeki gerçek ambiyansı yakalayabilmesini ve makine flaşının kullanılmasına izin verilmeyen veya flaş kullanmanın uygun olmadığı ortamlarda tedbirli davranabilmesini sağlar.

Kullanım kolaylığı

Seçkin kullanıcı arayüzü arkasındaki geliştirilmiş teknoloji, EOS 1100D'yi kullanmayı basitleştirir. Fotoğraflama gücünüz önünde hiçbir engel bırakmaz.

Konuya göre Sahne modları

Tema bazlı sahne modları fotoğraflanan konuya uygun diyafram, enstantane hızı, ISO ve odaklanma modu kombinasyonu seçer. Siz sadece Portre, Manzara, Yakın Plan, Spor ve Gece Portre modlarından birini seçin ve bırakın işin zor kısmını EOS 1100D halletsin.

Yaratıcı Otomatik

İki dünyanın da en iyisi Tam otomatik modlarda uzmanlaştınız, şimdi de EOS 1100D’nin Yaratıcı Otomatik moduna geçin ve sezgisel arayüzü aracılığı ile alan derinliği gibi faktörlerin kontrolünü ele alın.

Kullanımı kolay

Sezgisel kullanım, ergonomik tasarım ve bir akıllı kontrol yerleşimi, EOS 1100D'yi her yere yanınızda taşıyacağınız bir DSLR haline getirir.

Hızlı kontrol ekranı

EOS 1100D’nin sezgisel kullanımını güçlendiren hızlı kontrol ekranı, temel fotoğraf makinesi sistemlerinin tümünün durumunu bir arada gösterir. Fotoğraf makinesi arkasındaki özel bir kontrolle erişilen Hızlı Kontrol ekrandaki kısayollar, fotoğraf makinesi menülerine erişmeye gerek kalmadan odaklanma modu, sürekli çekim ve Resim Stili gibi işlevlere hemen ulaşmanızı sağlar.

Özellik Rehberi

Ekranda görüntülenen Özellik Rehberi, kullanıcılara EOS 1100D’nin özellikleri hakkında rehberlik eder. Bu Rehber, mod kadranıyla her işlem yapıldığında veya her Hızlı Kontrol Ekranı işlemi sonrasında otomatik olarak görüntülenir. Fotoğraf makinesi sisteminin işlevleri öğrenmek için idealdir.

EOS Sistemine hoş geldiniz

EOS 1100D, EOS fotoğraflama dünyasına atılan ideal bir ilk adımdır. EOS sistemi, dünya çapında amatör ve profesyonel fotoğrafçıların güvenini kazanmış lensler, flaşlar ve aksesuar seçeneklerinden oluşan bir sistemdir.

Canon EF lensler ve Aksesuarlar

EOS lens serisinde, uzman ultra geniş açı ve telefoto optiklerden seyahat ve aile çekimlerine yönelik genel amaçlı lenslere kadar 60’tan fazla model vardır. Son model lens teknolojisi, düşük aydınlatma altında elde fotoğraflama için Görüntü Sabitleme özelliğini ve hızlı, nerdeyse sessiz odaklanma için Ultrasonik lens motorlarını içerir.

Canon Speedlite flaş lambaları

Flaşlı fotoğrafçılık söz konusu olduğunda Canon Speedlite serisindeki flaşlar olağanüstü bir yaratıcılık düzeyine sıçramanızı sağlar. Fotoğraf makinesi üzerinde kullanıldığında son derece yüksek güçleri sayesinde EOS’un yerleşik flaşından çok daha geniş bir kapsam sunan bu flaşların teknik özellikleri arasında yumuşak portre aydınlatmasına yönelik yansıma flaşı da vardır. Bir Canon Speedlite makineye monteli flaş kullanmanız ve bunu opsiyonel Speedlite ST-E2 kızılötesi aktarıcıyla kablosuz olarak tetiklemeniz de mümkündür. Bir konunun bu şekilde aydınlatılması, fotoğrafçının ışığın tam olarak nereden geldiğini ve gölgelerin tam olarak nereye düştüğünü kontrol edebilmesini sağlar.

Teknik Özellikler: EOS 1100D
GÖRÜNTÜ SENSÖRÜ
Etkin Pikseller En/Boy Oranı
Sensör Temizliği
Yakl. 12.2M
3:2
Manuel temizleme ve Toz Temizleme Verisi alma
GÖRÜNTÜ İŞLEMCİSİ
Tür
DIGIC 4
LENS
Lens Yuvası
Odak Uzunluğu

AF Sistemi/Noktalar
AF Modları
AF Nokta Seçimi
AF Yardımcı Işığı

Manuel Odak

Poz Telafisi

HızTür
AyarlarTür
Kapsam (Dikey/Yatay)
Tür
Kapsam
EF/EF-S
Lens odaklanma uzunluğunun 1.6x eşdeğeri
9 AF noktası (merkezde f/5.6 çapraz tip)
AI Focus, Tek Çekim, AI Servo
Otomatik seçim, Manuel seçim
Yerleşik flaştan aralıklı patlama veya opsiyonel özel Speedlite'tan yayılma
Lens üzerinde seçilir, Canlı Görünüm Modunda varsayılan
1/3 veya 1/2 duraklı artışlarla +/-5 EV
(AEB ile birleştirilebilir).
30-1/4000 sn (1/2 veya 1/3 duraklı artışlar), Bulb (Toplam enstantane hızı mesafesi. Kullanılabilir aralık çekim moduna göre değişir)
Görüntü sensörüyle otomatik beyaz ayarı
AWB, Gün Işığı, Gölgeli, Bulutlu, Tungsten, Beyaz Floresan Işığı, Flaş, Özel. Beyaz ayarı telafisi: 1. Mavi/Amber +/-9 2. Macenta/Yeşil +/-9.
Pentamirror
Yakl. %95

6,8cm (2.7") TFT, yakl. 230 bin nokta
Yakl. %100
FLAŞ
Yerleşik Flaş GN
(ISO 100, metre)
9.2
ÇEKİM
Modlar
Resim Stilleri

Sürücü modları

Sürekli Çekim
Otomatik, Portre, Manzara, Yakın Plan, Spor, Gece Portre, Flaşsız, Yaratıcı Otomatik, Program AE, Enstantane Öncelikli AE, Diyafram Öncelikli AE, Manuel, A-DEP
Standart, Portre, Manzara, Nötr, Faithful, Tek Renkli, Kullanıcı Tanımlı (x3)
Tek tek, Sürekli, Otomatik zamanlayıcı (2sn, 10sn, 10sn + sürekli çekim 2-10)
Maks. JPEG Yakl. 3 kare/sn'de yakl. 830 çekim (1) Maks. RAW Yakl. 2 kare/sn'de yakl. 5 çekim (2)
CANLI GÖRÜNÜM MODU
Tür
Kapsam
Çekim Hızı
Görüntü sensörlü elektronik vizör
Yakl. %100 (yatay ve dikey)
30 kare/sn.
DOSYA TİPİ
Fotoğraf Tipi
RAW+JPEG eşzamanlı kayıt Görüntü Boyutu


Video Tipi
Video Boyutu
Film Uzunluğu
Klasörler
JPEG: İyi, Normal (Exif 2.30 uyumlu)/Design rule for Camera File system (2.0), RAW: RAW (14bit, Canon orijinal RAW 2. sürüm), Digital Print Order Format [DPOF] Sürüm 1.1 uyumlu


JPEG: (L) 4272x2848, (M) 3088x2056, (S1) 2256x1504, (S2) 1920x1280, (S3) 720x480 RAW: 4272x2848
MOV (Video: H.264, Ses: Lineer PCM) 1280 x 720 (29,97, 25 kare/sn)
Maks süre 17dk, Maks dosya boyutu 4GB
Manuel olarak yeni klasör oluşturulabilir ve
DİĞER ÖZELLİKLER
Menü Dilleri


Aygıt Yazılımı Güncellemesi
25 Dil İngilizce, Almanca, Fransızca, Felemenkçe, Danca, Portekizce, Fince, İtalyanca, Norveççe, İsveççe, İspanyolca, Yunanca, Rusça, Lehçe, Çekçe, Macarca, Romence, Ukraynaca, Türkçe, Arapça, Tai Dili, Basit Çince, Geleneksel Çince, Korece ve Japonca
Kullanıcı güncelleyebilir.
ARABİRİM
Bilgisayar
Diğer
Hi-Speed USB
Video çıkışı (PAL/NTSC) (USD terminalli), HDMI mini çıkış (HDMI-CEC uyumlu)
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön