Pek çok kişi için ailenin üyesi olan sadık dostlara sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunabilmek için yediklerine dikkat etmek, yapılabilecek önemli adımların başında gelir. Tıpkı insanlar gibi onların da beslenme şekilleri farklılık gösterir. Bu anlamda her cins için farklı bir seçenek bulunur. Köpek maması fiyatları ise içeriğine, miktarına ve ağırlığına göre farklılık gösterebilir. Fiyat aralıklarını belirleyen önemli noktalardan biri, mamaların içerik yapısıdır. Kemik, diş gelişimi, sağlıklı parlak tüyler, düzenli çalışan bir sindirim sistemi için ihtiyaç duyulan vitamin ve mineralleri, N&D köpek maması ile karşılayabilirsiniz. N&D köpek maması, evcil dostunuzun bağışıklık sistemini destekleyen vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerir. Bu besinler, köpeklerin hastalıklara karşı dirençlerini artırır. Köpekler, 1 yaşına gelene kadar yavru olarak kabul edilir ve gelişimleri tam anlamıyla tamamlanmadığı için yapılarına uygun yiyecek seçenekleri ile beslenmeleri gerekir. Yavru köpekler, anne sütünden kesildikten sonra yeterli ve sağlıklı büyümeye sahip olabilmek için oldukça güçlü besin değerlerine ve takviyelere ihtiyaç duyarlar. Yavru oldukları zamandan başlayarak dostunuzun metabolizmasına uyumlu besinler barındıran seçenekler ile gelişimlerini destekleyebilir ve köpeğinizin sağlığı için gerekli olan tüm besinleri aldığından emin olabilirsiniz. Yavruların diş yapısı için uygun üretilmiş olan N&D yavru köpek maması, yumuşak dokusuyla da kolay çiğneme imkanı verir. Yavru köpeklerin gelişimlerinin maksimum seviyede desteklenmesi, gelecekte sağlıklı ve mutlu günler geçirmelerine olanak sağlar.

İçeriğine Göre Çeşitlenen N&D Köpek Maması

Can dostlarınız için sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturulmasını, ND köpek maması çeşitleri mümkün kılar. Köpeklerin yaşam evrelerine, beslenme ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun farklı formüller sunarak sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olur. Farklı içeriklerle zenginleştirilmiş bu seçeneklerin içerisinde, evcil hayvanınızın sağlıklı gelişimi için ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bulunur. Her mama türü, içeriğine göre değişiklik gösterir. Ürün tercihi yaparken dostunuzun; cinsini, yaşını, tüy ve deri yapısını ve günlük aktivite düzeyini de dikkate almak sağlığı için fayda sağlar. Yüksek kalitede yağ, protein, karbonhidrat içeriği sunan N&D somonlu köpek maması, besinlerin kolay sindirilmesine fırsat verir. Hücrelerin beslenmesinde yardımcı olan amino asite ek olarak diğer formüller ile sağlıklı bir sindirim sistemi için destek sağlar. Somonlu köpek mamaları, yetişkin ırklar kadar yavruların da sevdiği tatlar arasındadır. Canlılar, temel enerji kaynağı açısından et proteinlerine ihtiyaç duyarlar. Et içerikli mamalar, yüksek kaliteli içeriklere sahip olarak karşınıza çıkar. Köpek besleyenler tavuklu formülleri de sıklıkla tercih ederler; fakat bazı evcil hayvanların tavuğa alerjisi olabilir. Bu gibi durumlarda alternatif olarak N&D kuzu etli köpek maması tercih edilebilir. Kuzunun yüksek lezzetini tercih eden ve bununla beraber hassas sindirim sistemine sahip yavrular için bu alternatifler, ideal bir seçim imkanı verir.

Köpeğinizin Kilosuna Göre N&D Mama Seçimi

Evcil hayvanınız kilolu ise onun sağlığı açısından özel olarak üretilmiş olan içeriklerden kullanmak önem taşır. İçeriğindeki tahıl oranının yüksek ve kalori oranının diğer düşük miktarda olduğu seçenekler, köpeğinizin kilo dengesini koruyarak sağlıklı bir biçimde beslenmesine yardımcı olur. Evcil dostunuzun kilo almaması ya da olduğu kilosunu koruması için düzgün ve dengeli öğünlerle beslenmesi gerekir. İçeriği A vitamini, beta-keroten, potasyum ve demir yönünden zengin olan N&D balkabaklı köpek maması, lifli yapısıyla sindirimi kolaylaştırır. Sindirim sistemine faydalı olan içeriğine sahiptir. Lif, bağırsak sağlığını korurken kilo kontrolüne yardımcı olur. Sindirim sistemi sorunlarını azaltır. Kilolu dostlarınızın beslenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Düşük glisemik indeks özelliğini destekler. Kalp ve dolaşım sistemini korur. Yangı giderici ve anti parazit etkilidir. Serbest radikallerin aktifleşmesini önler ve böylece dostunuzun sağlığı açısından dikkate değer bir etken oluşturur. Tahıllar, köpek mamasında yaygın olarak kullanılan bir bileşen olsa da sindirim sistemi bu besinler konusunda zorlanabilir ve bu durum, bazı ırklarda alerjik durumlara neden olabilir. Bu nedenle az tahıllı köpek mamaları, evcil hayvanların ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan farklı protein kaynakları içerir. Dostunuzun yaşam kalitesini artırmak; düzgün, sağlıklı ve dengeli şekilde beslenmesini sağlamak için N&D az tahıllı köpek maması, onların ihtiyaçlarına uygun olarak formüle edilir. Sindirimi kolaylaştıran ve yüksek kaliteli protein kaynakları içeren bir seçenek sunar.

Kısırlaştırılmış Köpekler için N&D Mama Seçimi

Pek çok evcil hayvan sahibi, sağlık konusunda endişelendiğinden ve yaşam tarzı sebebiyle köpeğini kısırlaştırmak ister. Kısırlaştırılma işlemi gerçekleştirildikten sonra evcil dostunuzun hormonlarında yaşanacak değişiklikler, onun beslenme alışkanlığından davranışlarına kadar her detayı etkileyebilir. Kısır hayvanların enerji tüketimleri ve metabolizmaları öncesine oranla değişiklik gösterir. Köpekler kısırlaştırıldıktan sonra enerji tüketimi azalır ve kilo alımına açık olurlar. Bundan dolayı onları, özel formüle edilmiş içeriklerle beslemek doğru bir hareket olur. Genel olarak yağ oranı düşükken proteinin yüksek olması, dikkat edilen detaylar arasında yer alır. Kısırlaştırılmış hayvanlar, protein bakımından yüksek içeriklerle beslenme gereksinimi duyar. Kemik yoğunluğunda azalma görülebilir. Protein, kas ve dokuların yenilenmesi için beslenme şekilleri önemlidir. N&D kısırlaştırılmış köpek maması, özel olarak formüle edilir. Yeterli miktarda kalsiyum ve fosfor alımını sağlamakta yardımcı olur. Gereksiz yere yağ ve kalori alımını önlemede destek olarak mevcut kas kütlesinin korunmasını sağlar. Özellikle karbonhidrat ağırlıklı beslenme şekli kilo alımına yol açan başlıca nedendir. Tahılsız mamalar, içeriğindeki düşük karbonhidratla köpeklerin kilo almasını önler ve yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerine destek olur. Gıda alerjisi, sindirim hassasiyeti ve kilo problemi olan hayvanlar için N&D tahılsız köpek maması, içeriğinde katkı maddesi bulundurmamasıylaön plana çıkar. Can dostlarınızın sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardım ederek farklı besin kaynaklarından yararlanmalarına yardımcı olur.

Zengin Formüllü N&D Köpek Maması Özellikleri

N&D yaş köpek maması, evcil dostların ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanır. Eğer ilk kez ürün alacaksanız öncelikle evcil dostunuzun cinsini, yaşını ve sağlık durumunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Doğru yapılan tercihle sağlıklı bir beslenme rutini oluşturabilirsiniz. Kaliteli ürünlerde, yüksek et içeriği bulunur. Et, bu noktada önemli bir protein kaynağıdır. Kas gelişimine ve enerji sağlamaya yardımcı olur. Karbonhidratlar, köpeklerin ihtiyaçlarına ve gelişimlerine göre önemli olmakla birlikte aşırı miktarda tüketildiğinde kilo alımına neden olabildiği için az karbonhidrat içerir. Sağlıklı yaşam geçirmekleri için gereken vitamin ve mineral desteğini içerir. Farklı lezzet seçenekleri sunar. Balık, evcil hayvanlar için yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Omega-3 yağ asitleri bakımından da zengindir. Kolay sindirilebilen bir protein deposu olmakla birlikte aynı zamanda hayvansal kaynaklı proteinlerle kıyaslandığında az doymuş yağ içerir. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olan N&D balıklı köpek maması, bağışıklık sistemini güçlendirerek kalp sağlığına yardımcı olur. Ayrıca omega-3 yağ asitleri, cilt ve tüy sağlığını da korur. Hassas mide ve deri sorunları olan hayvanlar için ideal bir seçenektir. Uzun vadede köpeklerin sağlık problemleri yaşamaması için olanak sağlar.

Beslenme Gereksinimlerine Göre N&D Köpek Maması

Köpeğin yaşamında, yeterli ve dengeli bir beslenme programına ihtiyaç duyulur. Beslenme programı oluştururken evcil dostunuzun cinsini, yaşını, tüy ve deri yapısını da dikkate almak sağlıklı bir yaşam sürmesine destek olur. N&D köpek mamaları, can dostlarınızın biyolojik işlevlerinin gelişimine ve düzenli çalışmasına destek verir. İçeriğinde bulunan besinler ile evcil dostunuzun gereksinim duyduğu enerjiyi sağlar. Ayrıca vitaminler ve mineraller, bağışıklık sistemi ile sağlıklı kemik gelişimini destekler. Özel bileşenlerden meydana gelen mamalar oldukça çeşitlidir. Küçük ırklar, enerjik ve hareketli olabilirler. Metabolizmaları genellikle büyük ırklardan yüksek tempoda çalışır. Dolayısıyla daha fazla enerji açığı ortaya çıktığı için küçük ırkların yüksek kaliteli protein, yağ, vitamin ve mineral açısından zengin mamalarla beslenmeleri gerekir. Küçük ırkların dişleri küçüktür ve çene sorununa sahip olma eğilimindedir. Bu nedenle onların çiğneme yeteneklerini ve diş sağlıklarını korumak için ağız yapısına uygun N&D köpek maması küçük ırk çeşidi, evcil dostunuzun beslenme gereksinimini karşılar. N&D köpek ödül maması gibi seçenekler de onların sağlığına birçok fayda sağlayan yüksek kaliteli ve doğal içeriklerden oluşur.

N&D Köpek Mamasının Evcil Dostunuzun Sağlığına Etkisi

Evcil hayvanınızın mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlamak için beslenmesine dikkat etmek önemlidir. Beslenme, evcil dostunuzun enerji seviyesini, bağışıklığını, sindirim sağlığını ve genel sağlık durumunu etkiler. N&D köpek maması; sağlıklı bir deri ve tüy yapısı için gereken protein, yağ asitleri ve mineralleri içerir. Bu besinler, tüylerinin parlak ve sağlıklı olmasını sağlar. Kemik ve diş sağlığı açısından gereksinim duyulan kalsiyum ve fosfor gibi içeriklere sahiptir. Kemiklerinin güçlenmesine ve dişlerinin sağlıklı şekilde gelişmesine yardımcı olur. Yüksek kaliteli protein ve karbonhidrat kaynakları sayesinde köpeklerin enerji seviyelerini artırır ve aktif bir yaşam sürdürmelerini destekler. Dostunuzu yeni sahiplendiyseniz ya da mama arayışı içine girdiyseniz N&D köpek maması yorumları size fikir sahibi olmanızda yardımcı olur. Birden fazla evcil dosta sahipseniz onların beslenme rutinine göre N&D köpek maması 15 kg tercih edebilirsiniz. İlk kez deneyeceğiniz ürünün az hacimli paket seçeneklerinden tercih ederek sadık dostunuzun beğenisine sunabilirsiniz. Böylelikle sevilen lezzetleri, N&D köpek maması 12 kg gibi seçeneklerle tercih edebilirsiniz. Evcil dostunuzun yaş, ırk ve damak zevkine elverişli N&D köpek maması çeşitlerini, her bütçeye hitap eden fırsatlar ile Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

Mama Değişimi Sırasında Nelere Dikkat Edilir?

Mama değişimi sırasında yavaş ve kontrollü bir şekilde hareket etmek, köpeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Evcil dostunuza sindirim sisteminin yeni mamaya uyum sağlaması için belli bir zaman tanımanız ve tepkisini yakından izlemeniz önemlidir. Beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmak bu süreci kolaylaştırmada yardımcı olur.

Etkili Mama Saklama Yöntemi Hangisidir?

Köpek mamasının doğru şekilde saklanması, içeriği taze tutmak ve bozulmaya karşı korumak için önemlidir. Ayrıca dostunuzun sağlığı için de önemli rol oynar. Etkili saklama yöntemleri arasında, içeriği kapalı bir kapta serin, kuru ve güneş ışığından uzak bir yerde saklamak yer alır.

Doğru Mama Seçimi Nasıl Yapılır?

Köpek mamaları, evcil hayvanların beslenmesinde faydalı olan sağlıklı bileşenlerdir. Her ırkın ihtiyaçları farklı olduğundan yaşam evresini, gelişimini, sağlık durumunu ve beslenme ihtiyaçlarını dikkate alarak seçim yapmanız önemlidir. Can dostunuz için ürün seçimi yaparken size N&D köpek maması en ucuz fiyatlarla keyifli alışveriş imkanı sunar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

N&D Köpek Maması Fiyatları

789 ürün listeleniyor
Pet Shop
Pet Shop
Köpek
Köpek
Köpek Mamaları
Köpek Mamaları
Kuru Köpek Mamaları
Kuru Köpek Mamaları
Konserve & Yaş Köpek Mamaları
Konserve & Yaş Köpek Mamaları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 789 ürün
DSACategoryId/2147483616/560000/560001/nd