Berri Opticians'ın fotoğrafçısı ve sahibi olan Giuseppe Ratti tarafından 1917 yılında kurulan Persol, estetik ve teknoloji arasında yakaladığı uyumla birbirinden kaliteli güneş gözlüklerini üretiyor. Guiseppe Ratti'nin pilot ve sporcuların ihtiyaç duyduğu özel gözlükleri tasarlamak için yola çıktığı serüveni, dünyanın dört bir yanında edindiği sadık kullanıcıları ile devam ettiriyor. Avrupa'nın en eski gözlük fabrikalarından biri olan Persol, İtalyan estetiğini en iyi yansıtan markalardan biri olarak da tanınıyor.

Persol Güneş Gözlüğü Modelleri

Dünyanın en eski gözlük üreticilerinden biri olan Persol, ikonikleşmiş gözlük tasarımları ile tasarımcılara ilham veriyor. Tümüyle asetat ya da asetat ile birlikte metal de kullanarak ürettiği çerçeveleri; havana, siyah, altın, mavi, kahverengi, gri ve altın renk tonları ile kullanıcılarının beğenilerine sunuyor. Kahverengi, yeşil, gri ve mavi renk tonlarında ürettiği lensleri; ışık yansımasını engelleyen polarize ya da ışık yansımasına karşı koruma ile birlikte birden fazla koşulda net görüntü sunmak adına fotokrimik filtre barındıran Photo-Polar lenslerden oluşuyor.

Persol güneş gözlüğü modelleri, farklı çizgileri ile ön plana çıkan koleksiyonları oluşturuyor. Torino tramvay sürücüleri için özel olarak tasarlanan 649 serisi, keskin geçişleri ile dikkati çekiyor. Ünlü İtalyan aktör Marcello Mastroianni sayesinde ikonikleşen tasarım, farklı stil yorumlarını koleksiyonu ile sunuyor. 1960'ların klasikleşmiş tarzını yansıtan 714 serisi, katlanabilir çerçevesi ile pratik kullanım sunuyor. ABD'li sinema oyuncusu Steve McQueen'in sıklıkla tercih etmesi ile tanınan tasarı, modern yorumları 714 serisiyle kullanıcılarla buluşuyor. 1950'li yılların tarzını yansıtan Cellor serisi, özgün tasarımlara sahip katlanabilir çerçeveleri ile fazlasıyla seviliyor. Yazı yazmanın altın çağı olarak kabul edilen daktilolardan esinlenerek oluşturulan Typewriter serisi, fotoğraf makinelerinin vintage görünümlerinden esinlenerek oluşturulan Reflect serisi, kişiye özel gözlük fikrini pekiştiren Calligrapher serisi ve şık ve sofistike tasarımları bir araya toplayan Galeria 900 serisi içerisinde size en yakışan gözlüğü kolaylıkla bulabilirsiniz.

İtalyan kültüründen ilham alan Persol güneş gözlükleri; el işçiliği, özveri ve tutkunun birleşimini sunuyor. En son teknoloji kullanılarak üretilen güneş gözlükleri; sinema, edebiyat, tasarım ve mimari gibi pek çok sanat dalından ilham aldığı gibi seyahat gibi günlük hayatı yaşanır kılan detaylardan da besleniyor.

Persol Güneş Gözlüğü Fiyatları

Persol'un birer sanat eseri olarak nam salmış yüksek kalitedeki çerçeveleri, dünyanın dört bir yanındaki koleksiyonerlerin dikkatini çeken parçalar arasında yer alıyor. Güneş ışınlarına karşı yüksek koruyuculuğu olan kendi geliştirdiği özel kaplamayı gözlüklerinde kullanan marka; gözlük camlarını ise özel kristallerden üretiyor. Meflecto adını verdiği dünyanın ilk esnek gövde sistemi geliştiren Persol; gözlük kollarının baş üzerine yarattığı baskıyı ortadan kaldırarak yüksek konfor sağlayan gözlükler geliştiriyor. En yüksek kalite malzeme kullanılarak üretilen Persol marka gözlükler, çerçeve ve kristal lenslerinde gizli pek çok teknoloji de kullanıyor. Persol kalitesinde bir gözlük satın aldığınızdan emin olabilmek için gözlük çerçevesinde yer alan menteşe üzerinde bir ikon haline gelen savaşçı kılıcı desenine göz atabilirsiniz.

Bir gözlükten çok daha fazlasını arayanlar için üretilen Persol güneş gözlükleri, zamana yenik düşmeyen tarzı ve uzun kullanım ömrü sayesinde kullananların vazgeçemediği gözlükler arasında yer alıyor. Hafifliği, rahatlığı ve pratik kullanım avantajları ile tercih edilen ürünler, özel kristal lensleri yardımı sayesinde her türlü hava koşulunda berrak bir görüş sağlıyor. Doğal orijinli en değerli optik materyaller kullanılarak üretilen kristal lensler, güneşin salgıladığı gözler için zararlı radyasyonu emiyor. Renklerden feragat etmeden yüksek güneş koruması için kristal gözlük lenslerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Persol güneş gözlüğü fiyatları orta-üst segment kullanıcılara hitap etse de kalite olarak lüks sınıfa hitap ediyor. Siz de modası hiç geçmeyen, yüksek kalitede malzeme kullanılarak üretilmiş, sanatsal bir işçilikle çalışılmış ve uzun ömürlü bir güneş gözlüğü arıyorsanız Persol'un geniş ürün koleksiyonuna bir göz atabilirsiniz.

Persol 2018 Güneş Gözlüğü Modelleri

17 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Persol
  2. Osse
  3. Angel Eyes
  4. Silvio Monetti
  5. POLO55
  6. Ray-Ban
  7. Dicaprio
  8. Mustang
  9. Hawk
  10. Exess
  11. De Valentini
  12. Daniel Klein
  13. Juliano
  14. Swing
  15. Max Polo
  16. Emilio Pucci
  17. Xloop
  18. Belletti
  19. Rachel
  20. Guess
  21. Infiniti Design
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Cam Rengi
 6. Çerçeve Tipi
 7. Çerçeve Rengi
 8. Ekartman
 9. Satıcı
 • Marka Persol
DSACategoryId/2147483632/1120745
BAŞA DÖN