Royal Canin Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamaları

Tüylü ve sevimli dostlarınızın hem sağlıklı hem de dengeli beslenmelerini hedefliyorsanız onlara gereksinim duydukları gıdaları vermeniz gerekiyor. Kısırlaştırılma işleminden sonra kedilerde gözlemlenen hareketsizlik ve metabolizma hızı düşüklüğü onların kilo alabilmelerine ortam hazırlıyor. Kediler için fazla kilo insanlarda olduğu gibi beraberinde birtakım sağlık sorunlarını getirebiliyor. Kedinizin günlük kalori alımını azaltırken onların ihtiyaç duydukları besin maddelerini lezzetli şekilde tüketebilmelerini ise Royal Canin kısırlaştırılmış & diyet kuru kedi mamaları sağlıyor. Hayvansal ağırlıklı içeriği, azaltılmış yağ oranı ve tercih edeceğiniz ürüne bağlı olarak düşük tahıllı oluşu, markanın hazırladığı ürünlere değer katıyor.

Eksiksiz Bir Öğün İçin İdeal Seçim

Royal Canin, her yaştan kedinin sağlıklı beslenebilmesi için birbirinden farklı çözümler sunuyor ve yarım asrı geçkin sürelik sektör deneyimiyle, evcil hayvan besinleri alanında saygın isimlerden biri kabul ediliyor. Marka, kısırlaştırılmış/diyet kuru kedi mamalarıyla, evcil hayvan dostlarının değerlendirebileceği pek çok ürün sunuyor.

Kilo almaya eğilimli, kısır kediler için yağ oranı azaltılmış olan ürünler, hidrolize hayvansal proteinler ve bitkisel proteinlerle zenginleştiriliyor. Mamalardaki protein miktarının artışı, kedilerin kas kütlelerini korumalarına yardım ederken öğün sonrasında karınlarının uzun süre tok kalmasına da katkıda bulunuyor. Yalnızca protein içeriğiyle değil, kedilerin enerji gereksinimlerini karşılamak adına farklı besin maddeleri de mamaya ilave ediliyor. Mineral ve vitaminler ise Royal Canin kısırlaştırılmış & diyet kuru kedi mamaları içerisinde mutlaka bulunuyor. Sindirimi kolaylaştırıcı unsurlar ve balık yağı gibi katkılar da mamaların kediler için daha faydalı olmasını sağlıyor.

Aynı İçerik Farklı Ambalaj Boyutları

Kedi dostlarının sağlıklı beslenmesi adına Royal Canin kısırlaştırılmış & diyet kuru kedi mamaları arasından kedilerinin gereksinimlerine en uygun ürünü seçmek isteyenler farklı ağırlıklara sahip ambalajlarla karşılaşabiliyor. Hem kısırlaştırılmış kedilere özel için hem de diyet ürünlerin ambalaj boyutları değişse de mama içerikleri tamamen aynı kalıyor. Bu noktada kedi dostları evlerinde birden fazla kedileri varsa daha büyük ambalajlı ürünlere yönelebiliyor. Kedilerini, yeni bir mamaya alıştırma sürecindekiler, nispeten küçük boyutlu ambalajları tercih edebiliyor. Royal Canin ürünlerini tanıyıp beğenen kedi sahipleri ise ağzı fermuarlı yapıdaki, daha büyük ambalajlı kuru kedi mamalarını alışveriş listelerine ekleyebiliyor. Arzu edildiği takdirde mamalar, ambalajlarından cam kavanoz gibi ağzı hava almayacak sağlıklı kaplara da aktarılabiliyor. Fakat bu aktarım işleminden sonra kavanozların güneş ışığı görmemesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Soru 1: Kedimi farklı bir mama ile besliyordum. Royal Canin kısırlaştırılmış kedi mamasına nasıl geçiş yapabilirim?

Cevap 1: Kedinizin, yeni mamayı reddetme ihtimaline karşı, önceden tükettiği kuru mama ile Royal Canin ürünlerini bir süre karıştırarak vermeniz, birkaç gün sonraysa doğrudan Royal Canin’in hazırladığı mamaları kedinize sunmanız uygun olur.

Soru 2: Royal Canin kuru ya da yaş mamaları kedime hangi oranda vermeliyim?

Cevap 2: Kedinizin gün içerisindeki aktivitesi, yaşı, vücut ağırlığı, vücut büyüklüğü gibi birçok değişkene bağlı olarak kedinize vereceğiniz mamanın oranı değişecektir. Besleme sürecinde ambalajlar üzerinde belirtilen oranları dikkat alabilir, dilerseniz veterinerinizle görüşerek hangi mamayı günde kaç defa ve hangi oranda vereceğinizi öğrenebilirsiniz.

Soru 3: Kedime Royal Canin kısırlaştırılmış ve diyet kuru maması haricinde bir yiyecek ya da içecek vermeli miyim?

Cevap 3: Genel kural olarak besleme sürecinde kedinizin erişebileceği bir yerde tercihen mama kabına yakın bir alanda temiz su bulundurmalısınız. Zira kediler özellikle kuru mama tükettikten sonra suya daha fazla gereksinim duyarlar. Yiyecek konusunda ise beslenme konusunda uzman veterinerinizin yönlendirmeleri kapsamında kedinize hayvansal ürünler verebilirsiniz. Ancak ilgili hayvansal gıdaları hazırlama ve sunma sürecinde veterinerinizin yönlendirmelerini dikkate almanız uygun olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Royal Canin Kısırlaştırılmış & Diyet Kuru Kedi Mamaları

123 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Ürün Kilogram
Toplam 24 / 123 ürün
DSACategoryId/2147483616/560074/560118/60006982/24004183/royalcanin