Kediler uzunca bir süredir insanoğlunun en yakın dostları arasında yer alıyor. Evde beslenmesi diğer evcil hayvanlara göre daha kolay olan kediler biraz kum, bolca sevgi ve lezzetli ve sağlıklı mamalar sayesinde uzun yıllar boyunca mutlu bir şekilde hayatınıza eşlik edebiliyor. Beslenme tüm canlılarda olduğu gibi kediler için de karın doyurmaktan daha fazlasını ifade ediyor. Özen gösterilmesi gereken hassas bir metabolizmaya sahip kedilerin beslenme alışkanlıkları ve sağlığı açısından edineceğiniz mamanın nitelikleri oldukça önem taşıyor.

Champion Kedi Maması

Vahşi doğada yaşamlarını sürdürmeye devam eden aslan, kaplan ve benzeri yırtıcı etobur hayvanların akrabası olan ve henüz birkaç bin yıl önce evcilleşerek gündelik hayatın bir parçası olan kediler de doğaları gereği etobur hayvanlar arasında yer alır. Bu özellikleri nedeniyle protein ağırlıklı beslenmeleri gereken kediler için Champion kedi maması pek çok alternatifi sizlere sunuyor. Et, balık ve tavuk kedinizin protein ihtiyacını karşılarken lezzetli öğünler yaşamasını da sağlayan üç önemli besin maddesi arasında yer alır. Champion, yetişkin kediler için farklı ebatlarda ve el değmeden, hijyen koşullarına uygun bir şekilde üreterek paketlediği mamalarında dana eti, somon ve tavuk kullanarak kedinizin ihtiyaç duyduğu proteini sağlıklı bir şekilde almasını sağlıyor. Kedinizin damak tadı, yaşı ve farklı özellikleri kullanacağınız mamanın içeriğini ve öğünlerde kullanacağınız miktarı belirler. Edindiğiniz mamanın tek başına protein açısından taşıdığı zenginlik o mamanın kedinizin sağlığını olumlu olarak desteklediği anlamına gelmez. Kullanılan katkı maddeleri sindirim açısından, özellikle kedinizin böbreklerinde problemlere neden olabilir. Champion kedi mamaları tüm bunları dikkate alarak üretim yapan, sindirimi kolaylaştırıcı besinlerle mamayı destekleyen mamalar arasında yer alıyor. Bir mamanın sağlıklı olup olmadığını test etmenin en isabetli yolu kedinizi gözlemlemekten geçiyor. Başka problemleri olmadığı durumda, öğünlerden sonra canlı, tüyleri parlak, tuvalet ihtiyacını sorunsuzca gideren bir kediniz varsa şayet, onu mutlu eden ve sağlıklı beslenmesini sağlayan bir maması da var demektir.

Champion kedi mamaları arasında bulunan ve öğünleri kediniz için kısa süreli şölene dönüştüren ton balığı ile desteklenmiş tavuklu yaş kedi maması da, tercihinizi belirlerken inceleyebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Oda sıcaklığında servis edilmesi önerilen yaş kedi mamaları, paketleri kapalı kaldığı ve uygun sıcaklıkta muhafaza edildiği sürece üretim tarihinden sonra 2 yıl boyunca güvenle tüketilebiliyor. Orta boy yetişkin bir kedi için, öğün başına 100 gram tüketilmesi önerilen yaş mamalar, kedinizin bağışıklık sistemini de destekleyen yiyecekler arasında yer alır ve kuru mama ile de karıştırılarak tüketilebilir.

Champion Yavru Kedi Maması

Yavruluk dönemleri, kedilerin en sevimli ve büyüleyici zamanları olduğu gibi, beslenme açısından da en hassas zamanlarıdır. Tıpkı bir çocukta olduğu gibi yavru kedilerin de bu dönemlerinde beslenmelerine hassasiyet gösterilmelidir. Champion yavru kedi maması da bu sebeple özenle seçilen gerçek etlerin dengeli bir şekilde kullanımıyla üretilir. Yavru kedinizin hem organlarının ve hem de kemiklerinin sağlıklı gelişimi açısından protein, omega 3 yağları ve temel mineraller açısından zenginleştirilen yavru kedi maması ile, kediniz sağlıklı ve mutlu bir büyüme süreci yaşıyor. Champion yavru kedi mamaları, yapısındaki lifler sayesinde yavru kedinizin sindirim sisteminin düzenlenmesine de yardımcı oluyor.

Siz de, evinizde ya da iş yerinizde hayatınıza eşlik eden, kedinizin parlak tüyleriyle mutlu ve sağlıklı bir şekilde mırıldanarak gezinmesini istiyorsanız Champion kedi mamaları arasından kedinizin yaşı, ihtiyaçları ve damak tadı ile uyumlu mamalardan seçerek deneyebilir, kedinizi lezzetli ve sağlıklı mamalarla mutlu kılabilirsiniz.

Champion Kedi Maması Fiyatları

33 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Champion
  2. Milo
  3. Pro Plan
  4. Royal Canin
  5. Goody
  6. Acana
  7. Newcat
  8. Hills
  9. Trixie
  10. Whiskas
  11. Alice
  12. Schesir
  13. Reflex
  14. Miglior Gatto
  15. Happy Cat
  16. N&D
  17. Felix
  18. Advance
  19. Sanabelle
  20. Chefs Choice
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Tat A-Z
 6. Satıcı
 • Marka Champion
DSACategoryId/2147483616/560074/560118
BAŞA DÖN