En Güzel Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşı Hediyeleri

Tüm yıl heyecanla beklenen yılbaşı için hazırlıklar günler öncesinden başlar. Yılbaşı ağacı ve süsleri hazır edilir. Evler ışıklarla donatılarak yeni yılı karşılamak için beklenir. Yılbaşı menüleri, şık sofra düzenleri, yeni yıl kıyafeti gibi hazırlanacak pek çok konu birikir. Bunlar içinde en heyecan verici olanı sevdiklerinizi mutlu etmek için seçeceğiniz hediyelerdir. Günlük hayatın koşuşturması içinde bazen tüm bunlara yetişmek zorlu bir hale gelebilir. Bu sebeple yılbaşı hediyesini günler öncesinden temin edenler olduğu gibi son günlere bırakmak zorunda kalanlar da bulunur. Böyle zamanlarda etkili bir araştırma yapmak işleri kolaylaştırabilir. Bu şekilde tek tek yüzlerce ürüne bakmak yerine belli ürün gruplarına odaklanarak zamandan tasarruf etmiş olabilirsiniz. Yeni yılı kutlarken gelenek haline gelen hediyelerin seçimi kime alınacağına göre farklılaşır. Hediye verilecek kişinin size olan yakınlığına göre seçebileceğiniz onlarca farklı seçenek vardır. Genellikle çok yakından tanıdığınız kişilere hediye almak, neleri sevdiğini bildiğiniz için kolaydır. Yine de her sene farklı bir sürpriz yapmak isteyince bu konu kafa karıştırıcı bir hal alabilir. Böyle anlarda spesifik yilbasi hediye önerilerine ihtiyaç duyulur. Son günlere doğru heyecan iyice artar. Orjinal fikirler bulmak için araştırma yapılmaya başlanır. Eğer siz de hediye seçimi aşamasına geldiyseniz kendinize uygun yılbaşı hediye fikirleri seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. 

Yılbaşı İçin Gelenekselleşen Hediye Seçenekleri

Yeni yılı kutlarken hediye vermek, hem alanı hem de vereni mutlu eden bir durumdur. Pek çok kişi hediyelerini yılbaşı ağacının altında biriktirir. Farklı bir görünüm için süslü bir çuvalın içinde göze hitap edecek şekilde hediye alanı hazırlamak da mümkündür. Bunun dışında hediyelerin şık yılbaşı çoraplarına konulduğu da görülür. Sevdiklerinize bu dekoratif çoraplardan da hediye edebilirsiniz. Genellikle gece saat 12'yi geçtikten sonra hediyeler açılmaya başlanır. Yılbaşı için klasikleşmiş ama her seferinde mutlu eden hediye seçenekleri vardır. Yeni yıl hediyelerinde bu klasik ürünlerden sıklıkla yararlanılır. Yılbaşı temalı tişörtler, çoraplar bu seçenekler arasında en belirgin olanlarıdır. Yılbaşı ağacı ya da Noel baba temalı tekstil ürünlerine sıklıkla rastlanır. Hediye seçimlerinde renklerin uyumundan da yararlanılır. Yılbaşı için hediyelerde en sık kullanılan renk kırmızıdır. Kırmızı ve yeşilin uyumu ile yeni yıl teması da sıkça tercih edilir. Kırmızı rengin yeni yılda şans getireceğinine inanılır. Bu sebeple kırmızı renkli iç çamaşırı kullanımı da gelenekselleşen durumlar arasındadır. Bu ürünü hediye olarak kadın, erkek farketmeksizin yakınlık derecesine göre tercih edebilirsiniz. Bu şekilde şık bir hediye paketi ile şans dileklerinizi iletebilirsiniz. Dekoratif ürünler de sık tercih edilen hediye seçenekleri arasında gelir. Yeni yıl temalı mumlar ya da biblolar hediye seçmekte zorlanan kişiler için risksiz seçimlerdir. Bu temayı takı seçeneklerinde de görmek mümkündür. Kar tanesi şekilli kolye ve bileklikler yılbaşı için sık rastlanan hediye seçeneklerindendir. Bu ürünlere farklı kaplama seçenekleri ile bütçenize uygun şekilde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bir arada sunulan takı setlerinden de yararlanabilirsiniz. Kararsızlık içinde kalanlar için yılbaşı hediye seti ideal ürün olarak gündeme gelir. Bu setlerin içerikleri oldukça farklı şekilde çeşitlendirilebilir. Yılbaşı gününe özel atıştırmalıklar ve kupalar gibi içeriklerden farklı objelerin kullanıldığı ürünlere dek seçenek çeşitliliği vardır. Yapay çiçek setleri de bu ürünler arasında dikkat çeken seçenekler arasında gelir.

Yeni Yılda Sevgililere Özel Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşı hediyeleri her yaştan insanı memnun edecek seçenekler içerir. Yılbaşı sevdiklerinize sevginizi gösterebileceğiniz en ideal günlerden biridir. Konu sevgili ya da eşler olduğunda durum biraz daha heyecanlı bir hal alabilir. Sevgiliye yılbaşı hediyesi ne alınır sorusu en çok araştırılan konular arasında yer alır. İlişkide olduğunuz kişi ile geçirdiğiniz zamana göre farklı yılbaşı hediyesi alternatifleri bulunur. Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Yılbaşı hediyeleri kadın partnerler için seçilirken romantik öğeler ön plana çıkar. Romantik seçenekler arasında klasikleşmiş olan kar küresi ve müzik kutusu gibi ürünler bulunur. 
 • Alacağınız hediyeyi sevdiğiniz kişiye özel olacak şekilde kişiselleştirmeniz de mümkündür. Sıradan bir hediyelik eşyaya isimlerinizi yazdırarak ürünü tamamen size özel kılabilirsiniz. Henüz birbirinizi çok iyi tanımadığınız kısa süreli ilişkilerde bu tarz ürünleri seçerek risk almamış olursunuz. 
 • Eşe yılbaşı hediyesi seçenekleri arasında en sık tercih edilenler çift ürünleridir. Şık bir çift saati ile hem kendinizi hem sevdiğiniz kişiyi şımartabilirsiniz. 
 • Esprili ya da romantik yazılarla tasarlanan çift sweatshirtleri de ideal ürünlerdir. Bu ürünler, kış günlerinde size sıcaklık verirken ikili giyim tarzınıza da katkıda bulunur.
 • Sevgiliniz ya da eşinizle birlikte keyifli vakit geçirmek için tercih edebileceğiniz çeşitli yeni yıl hediye fikirleri vardır. Çok parçalı bir puzzle ile yeni yıldaki günlerinize eğlence katabilirsiniz. Takım çalışması ile ilişkinizi geliştirebilmeniz de mümkün hale gelir. Oyunlardan hoşlananlar için kutu oyunları da ideal seçeneklerdir.
 • İki veya daha çok kişi ile oynanan oyunları eşinizle ya da arkadaş gruplarınız içinde eğlenceli şekilde değerlendirebilirsiniz. Bu oyunlar ile sevgilinizi daha yakından tanıma imkanı da bulursunuz. 
 • Sevgiliye yılbaşı hediyelerini verirken de yaratıcı tarafınızı ortaya koyabilirsiniz. Hediyenizin akılda kalıcılığı içindeki ürün kadar paketleme ve sunum şeklinize de bağlıdır. 
 • Kendinize özel detaylarla hediye paketinizi süsleyebilirsiniz. Birlikte çekildiğiniz fotoğrafları hediye paketine eklemek de alternatif yöntemlerden biridir. 

Çocukları Sevindiren Yılbaşı Hediyesi Çeşitleri

Yılbaşı söz konusu olunca en çok heyecanlanan kişiler küçük çocuklardır. Ağaç süslemek, oyunlar oynamak ve yeni yıl hediyeleri onlar için ayrı bir anlam taşır. Evin küçüklerine hediye edebileceğiniz çok sayıda seçenek bulunur. Çocuklar kolay mutlu olurlar. Küçük sürprizlerle yüzlerinde kocaman gülümsemeler oluşturabilirsiniz. Çocuğa yılbaşı hediyesi seçenekleri arasında en çok oyuncaklar gelir. Yaş gruplarına göre listeleyebileceğiniz seçenek sayısı oldukça fazladır. Sevdikleri animasyon karakterlerden, kutu oyunlarına dek uzanan çeşitlilikte her yaş için uygun ürün bulunur. Çocuklar için yılbaşı hediyesi fikirleri arasında onları şaşırtmak ve heyecanı arttırmak için alternatif öneriler de bulunur. Yaşı farketmeksizin tüm çocuklar oyun oynamaktan hoşlanır. Hediyelerini verirken bu zamanı küçük oyunlarla desteklemeniz onların mutluluğunu artırır. Bunun için hediyeyi bir yere saklayıp basit bir hazine haritası çizerek onu bulmalarını sağlayabilirsiniz. Daha uzun süre eğlenceli vakit geçirmek için bu haritaları birbirine ulaştıracak şekilde çeşitlendirebilir ve küçük sorularla destekleyebilirsiniz. Böylece bu özel güne neşeli kahkahalar eşliğinde devam edebilirsiniz. Çocuklara yılbaşına özel hediyeler vermek için yeni yıl temasından da yararlanabilirsiniz. Noel baba, çocuklar için oldukça fazla merak uyandırır ve hemen hemen her çocuk çok sever. Onları günün kahramanı yapmak için Noel baba kostümü almayı tercih edebilirsiniz. Çocukların yaşlarına uygun kutu oyunları da işin içine eğlenceyi başarıyla katan ürünlerdir. Zeka geliştirici oyuncaklar tercih ederek hem küçükleri mutlu edebilir hem de gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz. Çizgi filmler küçük çocukların en sevdiği şeyler arasında gelir. Sevdiği bir çizgi film karakterinin oyuncağı her çocuğu mutlu eder. Sadece oyuncak değil lisanslı pek çok farklı seçenek de bulunur. Animasyon temalı kumbaralar çocuklara para kavramını ve tutumluluğu öğretmek için de ideal hediye seçenekleridir.

Yılbaşı Hediye Seçimini Kolaylaştıran Detaylar

Yeni başlangıçları temsil eden yeni yılda hediye alıp vermek herkesi sevindirir. Bu sebeple alacağınız küçük bir hediye karşınızdaki insanı çok mutlu etmeye yeter. Hediye seçiminde ister yakınınız olsun ister iş arkadaşınız cinsiyete göre seçim yapmayı mümkün kılan ürünler bulunur. Kadınlara yılbaşı hediyeleri arasında en sık tercih edilenler parfüm ve takı setleridir. Giyim tarzını iyi bildiğiniz bir kadına şık bir fular hediye etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında yine tarzından emin olduğunuz kişiler için çanta, ayakkabı gibi aksesuarlar da ideal olur. Mutfakta nefis lezzetler yaratmayı seven kişiler için yılbaşı hediyeleri bayan seçenekler arasında işlerini kolaylaştıran mutfak aletleri önde gelir. Böyle bir seçimle kadınların işlerine pratiklik katabilirsiniz. Erkeklere yılbaşı hediyesi seçiminde ise; kemer, cüzdan, kravat gibi ürünler ön plana çıkar. Klasik giyimden hoşlananlar için şık tasarımlı kutuları ile kol düğmeleri de iyi bir seçenektir. Tesbih kullanan kişilere doğal taş seçenekli ürünler tercih edilebilir. Bu şekilde doğal taşların anlamı ile hediyenizi özelleştirmeniz de mümkün olur. Babaya yılbaşı hediyesi seçiminde yaş faktörü belirleyici rol oynayabilir. Gün içinde sıklıkla çay, kahve tüketen kişiler için baba temalı kupalar tercih edilebilir. Böyle bir hediye ile gün içinde sürekli sevginizi yanında hissetmeleri de mümkün olur. Yılbaşı hediyeleri erkekler için seçileceği zaman klasik ürünlerin dışına çıkmak da mümkündür. Teknoloji sevenler için oyun konsolları, oyun CDleri, MP3 playerlar gibi seçenekler ideal hediyelerdir. Yine gelişen teknoloji ürünü kablosuz kulaklıklar da bu kategori içinde dikkat çeken seçenekler arasında yer alır. Arkadaşa yılbaşı hediyesi seçiminde kişinin cinsiyeti dışında, yaşı ve kişisel zevkleri de etkileyici rol oynar. Spor aktivitelerinden hoşlanan kişiler için şık spor ayakkabılar ya da çantalar seçilebilir. Saat tutkusu olanlar için birbirinden şık tasarımlara sahip ürünler bulunur. Farklı özelliklere sahip dijital saatler ile çok fonksiyonlu hediye seçeneklerine ulaşmak mümkündür. Hediye seçiminde kişilerin hobilerinden de yararlanabilirsiniz. Edebiyattan hoşlanan bir arkadaşınız için farklı türdeki kitapları araştırabilirsiniz. Fotoğraf çekme gibi bir hobisi olan sevdiklerinize kaliteli bir fotoğraf makinesi hediye ederek onları bu alanda destekleyebilirsiniz.

Kişiselleştirilebilen Yılbaşı Hediyeleri

Yeni yıl hediyeleri herkes için ayrı bir yere sahiptir. Senenin son gününü bitirip yeni bir yıla adım atarken alınan hediyeler yıl boyu hatırlanacak özel anlamlar taşır. Herkes sevdiği kişiler için en güzel yılbaşı hediyelerini bulmak ister. Aile bireyleri, arkadaşlar, sevgili ve eşlerin mutluluğuna sebep olmak ve bu günü daha özel kılmak için yoğun araştırmalar yapılır. Çoğu kişi bu özel günde sıradanlığa kaçmaktan çekinir. Karşısındaki kişi ile ilişkisini simgeleyen ürünlere yönelir. Küçük yılbaşı hediyelerini farklı detaylarla kişiye özel hale getirmek mümkündür. Ufak dokunuşlar bu ürünleri sıradanlıktan kurtarıp tamamen sizi yansıtan bir şekle sokar. Orjinal hediye seçimleri dışında özenli süslemeler de hediyeleri özel hale getirir. Renkli ve temalı yeni yıl hediye paketleri ile hediye sunumlarınıza şık bir dokunuş bırakabilirsiniz. Üstüne ekleyeceğiniz küçük notlarla sevdiklerinizin yüzünde gülümseme oluşturabilmeniz de mümkündür. El yapımı yılbaşı hediyelerini tercih edenler için gerekli malzeme temini sonrasında yapılacak tasarım hayal gücünüze göre değişir. Kişiye özel ürünleri kendiniz tasarlama riskine girmek istemezseniz, seçebileceğiniz pek çok farklı hazır ürün vardır. Bu ürünler size özel detaylar eklenerek özenle oluşturulur. Yaratıcı yılbaşı hediyeleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Farklı meslek grupları çalışanları için özel tasarlanmış şık kutulu ve isme özel kalem seçenekleri bulunur.
 • Esprili ya da sevgi dolu sözlerin yer aldığı kupa, yastık, defter gibi ürünler yüzleri güldürmek için tercih edilebilir. 
 • Kişiye özel isim yazılı çakmaklar da alternatif ürünler arasında yer alır. Bu ürünler ayrıca ikili olarak birbirini tamamlayan desenlerle çiftler için de tasarlanır.
 • Çiftler ya da aileler için özel tasarlanan resimli ürünler de kişiye özel hediyeler arasında sıkça tercih edilir. Her ay için farklı kişisel fotoğraflarınızın basılı olduğu takvimler, yeni yıla başlangıç için ideal bir seçenek olabilir.
 • Romantik kar küreleri de içine fotoğraf eklenerek kişiye özel hediye haline getirilebilir. Ayrıca yine fotoğraflarınızı kullanarak oluşturulan puzzle gibi farklı seçenekler de mevcuttur.

Farklı Fiyat Aralığına Sahip Yılbaşı Hediyeleri

Yılbaşında birine kendini özel hissettirmek için aldığınız hediyenin maddi anlamda taşıdığı değer önemli değildir. Önemli olan o kişiye kendini özel hissetirmenizdir. Bu anlamda karşınızdaki kişi ile ilişkinize bağlı olarak seçebileceğiniz küçük, büyük pek çok hediye seçeneği bulunur. Yeni yılı evde karşılamayı tercih edenlerin yanı sıra dışarıda bir kutlamaya katılmayı seçenler de olur. Her iki koşulda da yemek, kıyafet, süslemeler derken bütçenizi dengelemek zorlu bir hal alabilir. Bu durumda ucuz yılbaşı hediyeleri yardımınıza koşar. Uygun fiyatlı fakat karşınızdaki kişiye onu tanıdığınızı belli eden küçük bir hediye ile hem bütçenizi yormaz hem de o kişiyi mutlu edebilirsiniz. Yılbaşında alınabilecek hediyeler arasında fiyat skalası oldukça geniştir. Lüks ürünlerden, uygun fiyatlı seçeneklere kadar farklı ürün zenginliği bulunur. Bu seçimi bütçeniz ve hediye aldığınız kişiye olan yakınlığınıza paralel şekilde yapmakta fayda vardır. Altın ya da gümüş takı setleri gibi seçenekleri en yakınlarınız için tercih edebilecekken iş arkadaşları gibi daha mesafeli olduğunuz kişiler için işlevsel ama daha uygun hediye seçenekleri tercih edebilirsiniz. Yılbaşı hediyeleri, birbirinden farklı seçenekleri ile her bütçeye uygunluk sağlar. Almayı düşündüğünüz hediye tarzına karar verdiğinizde karşınıza onlarca seçenek çıkar. İçlerinden biri mutlaka siz ve hediye edeceğiniz kişi için uyumlu olur. En iyi yılbaşı hediyelerine Hepsiburada'nın zengin ürün çeşitliliği arasından hemen sahip olabilirsiniz. 

Sık Tercih Edilen Yılbaşı Hediyeleri Nelerdir?

Yılbaşında alınabilecek hediyeler karşınızdaki kişinin cinsiyetine, yaşına ya da size yakınlığına göre değişkenlik gösterir. En sık tercih edilen ürünler arasında; parfüm, takı ve aksesuarlar, kutu oyunları gibi seçenekler yer alır. Esprili kupalar, hediye sepetleri, anahtarlıklar, tablo, yastık gibi ürünler kişiselleştirilebilen seçenekler olarak ön plana çıkar.

Yılbaşı Sepeti Nasıl Oluşturulur?

Yılbaşı sepetleri hediyelik olarak pek çok kişi tarafından tercih edilebilir. Kurumsal yılbaşı hediyeleri seçenekleri olarak da ideal ürünlerdir. İçeriği kimler arasında verildiğine göre çeşitlilik gösterebilir. İşyeri çalışanları için işlevsel olan defter, kalem, kupa gibi ürünlerle hazırlanabilir. Birbirine yakın olan kişiler de yılbaşı sepeti tasarlayabilir. Renkli kağıtlarla süslenmiş çikolatalar, küçük notlar, peluş oyuncaklar gibi farklı ürün seçenekleri bu ürünlerde sık tercih edilen ürünlerdir.

Yılbaşı İçin En İlginç Hediye Seçenekleri Nelerdir?

Yılbaşında ilginç bir hediye seçeneği ile farklılık yaratmak isteyen çok sayıda kişi bulunur. Bunun için kişiye özel ürünler ideal seçenekler olarak çıkar. Ayrıca son dönemlerde nostaljik ürünler de hediyelik eşyalar arasında orjinal seçenekler olarak yer alır. Cep saatleri, retro biblolar, plaklar, eski tip radyolar ya da şık tasarımlı gaz lambaları vintage ürünlerden hoşlananlar için orjinal hediye seçenekleridir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yılbaşı Hediyeleri

1896 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Bilgisayar
Telefon
Ev Elektroniği
Beyaz Eşya / Mutfak
Foto / Kamera
Spor Outdoor
Giyim / Ayakkabı
Altın / Takı / Mücevher
Saat/Gözlük/Aksesuar
Kozmetik Kişisel Bakım
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Hobi ve Oyun Konsolları
Kırtasiye / Ofis
Yapı Market / Bahçe / Oto
Akıllı Ev & Yaşam
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 1896 ürün