Pıtırcık Serileri / Goscinny & Sempé

Çocuğunuza kitap seçerken en hoşunuza giden şey nedir? Ben kendim çocukken zevkle okuduğum kitapları bulduğum zaman bayılıyorum, mesela.

Gönlüme Yakın Masallar: Benim Anaokulum – Kavramlar Dizisi

Neden mi gönlüme yakın? Çünkü masalların yazarı, Ege’nin eski anaokulu müdiresi, yıllarca kendi anaokulunu ve ilkokulu yönetmiş, Pedagog Ferda Çobanoğlu.

Önce zıpla, sonra adımla, ve KOŞ !

İki bebeğimin de en komik fotoğraflarını nedense hep hoppalalarda çektim. Tek heyecanlı aksiyonları, anne-baba kucağında havaya uçurulma olan bebeler için hoppalalar, sanırım adrenalinin keşfi de oluyor aynı zamanda.

Saç bakımı hakkında püf noktalar

Saçlarımız bütün havamızı, ifademizi değiştiriyor, dolayısıyla en iyi bakımı hak ediyor! Sağlıklı, canlı, gür saçlara sahip olmak, kadın erkek herkesin hayali. Öte yandan vücudumuzun dış etkenlere, boyalara, çeşitli kimyasal işlemlere en çok maruz kalan bölgesi de saçlarımız.

VİDEO

Bebeğiniz için beslenme gereçleri

İnsanın sinir sisteminin temelleri 2 yaşına kadar neredeyse tamamlanmış oluyor. Dolayısıyla bebeklik döneminde beslenme büyük önem kazanıyor. Sağlık açısından hayati öneme sahip bu süreçte kullanılacak beslenme gereçleri hakkında yürütülen araştırmalar sayesinde geliştirilen sağlıklı ve pratik ürünleri sizin için bu listede derledik.

Yeni Buluşum: JBL Bluetooth Hoparlör!

Yazının başlığında biraz yalan söylediğimi itiraf etmeliyim: Benim değil, eşimin buluşu; yılbaşı hediyesiydi bu. Benim için makbule hediyeler genellikle bu tip olduğundan ve eşimin de, bu aletin beğeneceğim bir farklılığından dolayı aldığını tahmin ettiğim için heyecanlanmıştım.

Bebek gelişiminde uykunun yeri

Büyüme hormonu, bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişiminde oldukça önemli bir rol oynuyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu hormon en çok uykuya daldıktan kısa bir süre sonra salgılanmaya başlıyor.

Bebek Arabası Mı? Ama Hangisi?

Bebek arabası seçmek için harcadığınız zaman ve yaptığınız araştırmanın; normal bir araba alışverişi için yaptığınızla eşit (hatta daha fazla) olacağına bahse girerim.