Bebek gelişiminde uykunun yeri

Büyüme hormonu, bebeklerin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişiminde oldukça önemli bir rol oynuyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu hormon en çok uykuya daldıktan kısa bir süre sonra salgılanmaya başlıyor.

Bebeğiniz için beslenme gereçleri

İnsanın sinir sisteminin temelleri 2 yaşına kadar neredeyse tamamlanmış oluyor. Dolayısıyla bebeklik döneminde beslenme büyük önem kazanıyor. Sağlık açısından hayati öneme sahip bu süreçte kullanılacak beslenme gereçleri hakkında yürütülen araştırmalar sayesinde geliştirilen sağlıklı ve pratik ürünleri sizin için bu listede derledik.

Kadife Dudaklar

Karşınızda kıpkırmızı, yumuşacık, kadifemsi görünüşüyle yepyeni bir makyaj trendi: Kadife Dudaklar! Üstelik uygulaması da etkileyici görüntüsü kadar basit. Kırmızı, ıslak ve canlı dudaklar için ihtiyacınız olan şeyler, yoğun kırmızı tonlarda bir ruj, rujunuza uyumlu bir dudak kalemi ve rujunuzu dudaklarınıza hatasız uygulamanız için yardımcı olacak bir dudak fırçası. Sonrası kusursuz ve kadifemsi dudaklar.

Alternatif saç renkleriyle hayatınızı renklendirin!

Geçtiğimiz yıl içinde saçlarda çılgın renkler moda oldu! İster kuaförde boyatın, ister kendiniz boyayın, saç renginizi değiştirmek size yepyeni bir hava katıyor. Peki hangi boya tipini tercih etmeli? Saça zarar vermeden uygulanabilecek çözümler var mı? İşte tüm bu bilgileri sizin için derledik.

VİDEO

Bir Otribebe Hikayesi: Köpüğe dönüşen sihirli ‘sümükler’!

Abisine göre nezle ve griple çok daha erken tanışan Duman; yine abisi Ege’nin tersine, ‘ihlal’ci bazı uygulamalara karşı oldukça dirençli çıktı.

Saç bakımı hakkında püf noktalar

Saçlarımız bütün havamızı, ifademizi değiştiriyor, dolayısıyla en iyi bakımı hak ediyor! Sağlıklı, canlı, gür saçlara sahip olmak, kadın erkek herkesin hayali. Öte yandan vücudumuzun dış etkenlere, boyalara, çeşitli kimyasal işlemlere en çok maruz kalan bölgesi de saçlarımız.

OCAK AYI FAVORİLERİ

  Bu soğuk kış ayının ana teması, grip ve minikleri sıcak tutmak olsa gerek. O nedenle ben de, bu ay en çok memnum kaldıklarımı sıraladım sizin için. Bir an önce, buhar makinelerinin yerini mayoların, deniz toplarının ve güneş şapkalarının alması için sabırsızlanıyorum. 🙂

Kış ayları sıkıcı tonlarda geçmesin!

En özel günler ve en büyük partiler hep kış mevsiminde! Sevgililer Günü, yılbaşı, hatta Cadılar Bayramı! Canlı renkleri yaz aylarıyla bağdaştırsak da, aslında yazın ağır makyaj yapmak pek uygun değil çünkü hem bronz bir cilt fazla ürün gerektirmiyor, hem de aydınlık, güneşli havalarda ağır makyaj kötü durabiliyor.