"Herkesin iyiliği için" sloganıyla yayın hayatına adım atan Hayykitap, günümüz toplumunun ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran bir hassasiyetle, alışılmışın dışında özgün bir yayıncılık anlayışıyla her kesime hitap ediyor. "Yeryüzünde anlaşılmayacak hiçbir şey yoktur." cümlesi aslında Hayykitap felsefesini gözler önüne seriyor. Yayınevi, hakikatin herkesin anlayacağı bir dille, hiçbir farklı amaç gözetmeden, günlük hayatla ilişkilendirilip okura sunulmasını hedefliyor. Halktan kopuk, seçkinci bir tavır yerine güncel gerçeklerin en sade, anlaşılır biçimiyle okurla paylaşılmasını tercih ediyor. Hayykitap, "iyilik" ortak paydasında herkese ve her kesime gönlünü açıyor, bu topraklara ait kültürel değerleri koruyarak her türlü özgün eseri okurla buluşturuyor. Bu manada birbirini tamamlar mahiyette çok geniş bir eser yelpazesiyle pek çok farklı alternatif karşınıza çıkıyor. Edebiyat, güncel ve popüler tarih, sağlık, pedagoji, yemek kültürü, tasavvuf ve çocuk üst kategorilerinde farklı temalarda pek çok eser sizlere sunuluyor. 

Sağlıklı Yaşam, Koruyucu Tıp, Zayıflama ve Daha Fazlası

İnsanlar, 21. yüzyıl dünyasında sağlıklı yaşam ve ideal bir vücut için yoğun bir çaba sarf ediyor. Hayykitap, sadece kültür sanat alanında değil, sağlık alanında da Türkiye çapında alanında uzman yazarların kaleminden çıkan, yaşamınıza ışık tutacak kitaplar seçkisiyle bu alandaki büyük bir boşluğu dolduruyor. Hastalıklardan uzak ve kaliteli bir yaşam için dikkat etmeniz gerekenler, sağlıklı bir mutfak ve beslenmeye dair öneriler, obezite ve diyabete dair çözümler, bitkilerin tedavi edici özellikleri, koruyucu tıp, çocuk sağlığı, gebelik ve doğum gibi günümüz insanının ihtiyaç duyduğu birçok alanda birbirinden nitelikli birçok eser size sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın kapılarını aralıyor. 

Hayat Boyu Mutlu Bir Aile İçin Rehber Eserler

Bebeklikten yetişkinliğe hayatın her devresi kişi için önem taşıyor. Her bireyin içinde hem kendisini hem de ailesini mutlu etmek isteği yatıyor. Mutluluk aslında hayatta bazı estetik dokunuşların yerinde ve zamanında yapılmasına bağlı olabiliyor. Hayykitap, pedagoji ve psikoloji ilimlerinin yaşamınıza renk katacak çözüm önerilerini bir araya getiriyor. Bebeklikten ergenlik dönemine kadar çocuğunuzun eğitiminde pek çok problemle karşılaşıyorsunuz. Her çocuğun sağlıklı bir gelişime ihtiyacı var. Büyümenin her safhasında yaşanılan problemler bazen sizleri ciddi olarak zorlayabiliyor. Çocuğunuzun bu süreçte eğitimine katkı sağlayacak oyun etkinlikleri işinizi kolaylaştırıyor. Her ebeveyn çocuğunu zararlı alışkanlıklardan korumak isterken aynı zamanda onların manevi gelişimlerine katkı sunmak istiyor. Yayınevi, pedagoji mutlu aile serisi ile sizlere bu alanda pratik çözüm önerileri sunan kaliteli eserleri beğeninize sunuyor. Ayrıca insan hayatının dönüm noktalarından olan evlilik dönemi, kılavuz niteliğinde hazırlanan yol gösterici eserlerle pek çok bireyin yolunu aydınlatıyor. 

Yemek Kültürü, Sağlıklı Mutfak, Yöresel ve Yerel Lezzetler

Türk mutfağı, kadim bir kültürün ürünü olma özelliği taşıyor. Bu bilincin farkında olan Hayykitap, yemek kültürü noktasında zengin bir alt yapısı olan ülkemiz mutfağına ait lezzetleri sizlere tanıtıyor. Günlük hayatta kolayca uygulayabileceğiniz tarifler, geleneksel usullerle ev yapımı yemekler, en güzel misafir sofraları için öneriler, çeşitli yörelere has yerel lezzetlerin yer aldığı kitaplar, yemek tutkunları için eşsiz bir hazine niteliği taşıyor. Bunun yanında özel beslenenler için tariflerin yer aldığı eserler de mevcut. Kalıcı zayıflama için beyaz unsuz ve şekersiz tarifler, sağlıklı beslenme için bir çıkış yolu arayanlara adete can simidi oluyor. 

Popüler Tarih, Edebiyat ve Tasavvuf Türünde Eserler 

Tarihin bütün renkleri, resmi tarihin gölgesindeki sıra dışı tarihte bulunuyor. Bu alanın temsilcisi olan popüler tarih eserleri sizlere anlaşılır bir dil ve üslupla sunuluyor. Hayykitap popüler tarih eserleri; İlk Türk Devletlerinden İslam Medeniyetine, Osmanlı'dan Cumhuriyet Dönemine kadar okuyucuyu keyifli bir tarihi gezintiye çıkarıyor. Yayınevi, son dönem Türk edebiyatının genç ve yetenekli kalemlerinin nesir ve nazım türündeki değerli eserlerini de yayınlıyor. Hayykitap'ta günümüz okuyucusunun ihtiyaç duyduğu tasavvuf ana eksenli eserler de yer alıyor. Ahlaki değerlerin tasavvufi bir neşveyle ele alındığı güncel eserlerle maneviyat ehli mutasavvıflara ait sufi klasikleri  dini, ilmi, ahlaki değerleri gönüllere nakşediyor. 

Birbirinden Farklı Alanlarda Nitelikli Eserler "Bize Söylenmeyenler" Kategorisinde! 

Hayykitap, bu coğrafyaya ait kültürel hafızayı koruyabilen yazarların özgün tarzda eserlerini de yayınlıyor. Üzeri örtülen hakikatleri günlük hayatla ilişkilendirip herkesin kullanımına sunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda politikadan sosyolojiye, ekonomiden kapitalizme, kişisel gelişimden küresel sisteme pek çok konuda kalem erbabının değerli eserlerini sizlerle buluşturuyor. 

Hayykitap Çocuklara "İyiyi","Doğruyu","Güzeli" Sunuyor

Hayykitap, yayıncılıkta esas aldığı hedefleri çocuk yayıncılığında da gerçekleştiriyor. Bu anlamda yerli ve yabancı yazarların özenle seçilmiş, edebi ve estetik değer taşıyan, okumayı sevdiren eserlerini yayınlıyor. Değerler eğitimi, doğru beslenme ve eğlenceli bilgiler başlıklarında çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu kazanımları edinmelerine yardımcı oluyor. Daha güzel bir dünyanın ancak bilinçli ve iyilikten yana tavır alan çocuklardan oluşacağı inancıyla onlara iyiyi, doğruyu ve güzeli esas alan eserleri sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...