1983 yılında yayın hayatına başlayan İletişim Yayınevi, kültür ve sanat hayatına yaptığı çok yönlü katkılarla alanında önemli bir yer tutuyor. Ortaklaşa bir oluşum olan yayınevi; geçmişte sinema, mizah, tarih, siyaset gibi farklı alanlarda yayımladığı dergiler ve 1989 yılından itibaren yöneldiği ansiklopedi ve kitap yayıncılığı ile ilgili deneyimlerini yenilikçi bir bakışla günümüz yayıncılığına aktarıyor. Her kesimden geniş bir okur kitlesinin severek takip ettiği İletişim Yayınları klasik ve çağdaş edebiyatın yanı sıra edebiyat dışı türlerde de geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunuyor.

Yerli ve Yabancı Klasikler İletişim Yayınevi'nde

Dünya edebiyatının kurucu eserleri olarak kabul edilen klasikler yayınevi tarafından dizi olarak yayımlanıyor. Okuyucuda yarattığı edebi zevkin yanı sıra nitelikli bir okur olmanın temellerini de atan klasik yapıtlar arasında Türk klasikleri ve dünya edebiyatının değişik dillerde yazılmış belli başlı klasikleri bulunuyor. Özenli çevirileri ile okurların beğenisini kazanan İletişim Yayınları, klasik olarak nitelenen önemli yazarların toplu eserlerini okura sunarak da kültür ve sanat dünyasına önemli bir katkıda bulunuyor.

Ustalar ve Genç Kuşak İletişim Yayınevi’nde Buluşuyor

İletişim Yayınevi, klasik niteliği kazanmış öykü ve roman türündeki eserlerin beraberinde çağdaş edebiyatın nitelikli yazarları ve yapıtlarını da okurlarla buluşturuyor. Dünya edebiyatında usta kabul edilen yazarların çok okunan kitapları ile Türk edebiyatına dil ve üslup konusunda katkılarıyla öne çıkan yazarların eserleri de bu grupta yer alıyor. Yayınevi, farklı üsluplarıyla kendi okur kitlesini yaratmış popüler yazarların yapıtlarını da okura ulaştırıyor. Birçok genç yazarın ilk öykü ve romanlarını yayımlayarak onları edebiyat dünyasına kazandıran İletişim Yayınevi, bu yolla farklı okur kitlelerine seslenmeyi başarıyor.

Politika, tarih, anı, sanat ve estetik gibi alanlarda duayen olmuş yazar ve düşünürlerin yapıtları ile genç kuşak yazarların çalışmaları; araştırma ve inceleme kitapları dizilerinde okura sunuluyor. Yayınevinin yayımı 1990’lara kadar uzanan ve ansiklopedi niteliği taşıyan ‘Cep Üniversitesi’ dizisinde yer alan kitapları da nitelikli bir başvuru kaynağı olarak önemini koruyor.

Her Yaştan Kitap Kurtlarına

İletişim Yayınevi, çocuk gelişimi ve eğitiminde çok önemli bir yer tutan çocuk kitapları alanında da zengin ve nitelikli seçenekler sunuyor. Yayınevi, çocukları dil ve düşünce alanında geliştirecek, hayal dünyasını besleyerek yaratıcılıklarını artıracak ve onlara okuma alışkanlığı kazandıracak kurgusal ürünlerin yanında matematik, coğrafya, bilim gibi edebiyat dışı alanlarda da çocuk gelişimini destekleyecek içeriklere sahip kitaplarla küçük okurlara sesleniyor. Çocukların doğaya ve tüm duyarlı canlılara saygı duyan bireyler olarak yetişmesini sağlayacak eğitici çocuk ve ilk gençlik kitapları, bilinçli anne ve babaların öncelikli tercihi oluyor. Çocuk ve ilk gençlik yıllarına hitap eden çocuk klasikleri de bu kategorideki yayınlar arasında yer alıyor.

Raflardan Web Sitesine Uzanan Entelektüel Birikim

İletişim Yayınevi, kitap kapaklarındaki işlevsel görsel düzenlemeleri web sitesine de taşıyor. Her türlü kitaba okurun kolayca ulaşmasını sağlayan sayfasında; yeni çıkan kitaplar, tekrar basılan yayınlar ve haftalık kitap önerileri bulunuyor. E-bülten aboneliği ile okuru yeniliklerden haberdar eden web sitesi, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformları ile de okurla aktif iletişimde bulunuyor. Sitenin Wimeo sayfasından da etkileyici kitap tanıtım videolarını izleyebilmek mümkün oluyor.

Kitaplarla Yaşayanlara

İletişim Yayınevi; hobi, psikoloji, sağlık, spor, medya ve iletişim, yemek kültürü, kadın ve toplumsal cinsiyet çalışmaları, mimarlık, hukuk, antropoloji gibi birbirinden farklı birçok alanda yayımladığı kitaplarla da her evin kitaplığında çok özel bir yer tutuyor. Özenli ve içerikle ilintili özel kapak tasarımları, kaliteli baskısı ile de okurun beğenisi kazanan yayınevi, söz konusu alanlara ilgi duyan ve entelektüel birikimini artırmak isteyen her kesimden okuru alanında uzman, vasıflı yazarlarla tanıştırmaya devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...