1921'de Japonya’nın Osaka kentinde kurulan Shimano, bugün dünya çapında üç önemli şirketi çatısı altında barındırmaktadır. Üç ana bisiklet bileşeni markasının en deneyimlisi ve en yaygın şekilde tercih edilenidir. Başlangıçta Shimano Iron Works adıyla kurulan firmanın kurucusu olan Shozaburo Shimano, yıkılmış bir selüloit fabrikasının kiralanan köşesinde serbest hareket yapmaya karar verir. Sakai'de geliştirilen ve onurlandırılan metal işleme teknolojisini gururla devralır ve en ileri teknolojiye dönüştürür.

Geçtiğimiz yüzyılda endeksli vites değiştirme, gömme ayakkabı kelepçeleri, çift eksenli frenler ve klipssiz pedallar da dahil olmak üzere bisikletin en büyük yeniliklerinin çoğuna doğrudan katkıda bulunmuştur. Shimano, bugün kullandığınız bisikletlerin şekillendirilmesine yardımcı olan yenilikçi bileşenler üretir. Shimano, ayrıca, saygın bisiklet kıyafetleri, aksiyon kameraları, gözlük, çanta ve ayakkabılar da üretir. Tüm dünyada satış ofisleri ve fabrikaları bulunan güçlü marka, bisiklet ve spor balıkçılığı kültürünü tanıtmak, bu kültürü yaygınlaştırmak ve pekiştirmek amacıyla büyüleyici ürünlerini meraklıları ile buluşturmaktadır.

Doğaya olan yakınlığı ve çevreye olan hassasiyeti ile bilinen Shimano; insanlara, doğaya daha yakın yaşamaları ve yeni yaşam tarzları keşfetmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için destek olmaya odaklanır. İnsanlar arasında heyecan yaratan bir şirket olma imajını, güçlü şekilde sürdürmektedir. Shimano, en popüler açık hava sporlarından olan bisiklet sporu ve balıkçılığa odaklanarak çekici ürünler sunar. Küresel çevre korumaya yönelik artan talep karşısında bisikletler de artık en çevre dostu ulaşım aracı olarak dikkat çekmektedir. Shimano tasarımcıları, daha fazla insanı daha çevre dostu bir yaşam tarzının yansıması olan bisiklet kullanımına özendirmeyi amaçlar. Bu bakış açısıyla Shimano, gerçekten “büyüleyici ürünler” geliştirmekte ve üretmektedir. Shimano, dünyanın en iyi yarışçılarına yönelik bisikletlerden günlük kullanıcılarauygun olanlarına kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde ve bölgelerindeki her düzeyde sporcu talebini karşılamak adına yüksek kaliteli ve yüksek performanslı bileşenler sunar.

Shimano'nun yarış dünyasının en önemli buluşları arasında sayılan Dura-Ace bileşeni, her zaman Di2 gibi en son teknolojileri benimser. Elektronik cihazlarla füzyon yoluyla bileşenlerin potansiyelini artırmak için geliştirilen Di2 (Dijital Entegre Zeka), vites değiştirme hızını ve doğruluğunu önemli ölçüde geliştirmiştir. Ayrıca, Shimano'da gündelik yaşamla yakından ilgili olan alışveriş yapmayı kolaylaştırma ve daha keyifli ve konforlu hâle getirme amacıyla tasarlanan ürün serisi de bulunur.

Shimano, kullanıcıların hayal güçlerinden bir adım ötesini tasarlar ve yeni tasarımların kullanımı kolay fonksiyonlarla yaratılmasını sağlar. Uzun yılların deneyimiyle geliştirdiği metal işleme teknolojileri sayesinde hem yüksek hassasiyette hem de eşsiz dayanıklılıkta olağanüstü yenilikçi ürünler sunar. Shimano, performanstan ödün vermeden olağanüstü güç ve üstün bir teknoloji sunar. En zor koşullar altında bile dayanıklılığını koruyan malzemeler kullanarak dünya pazarındaki haklı güvenilirliğini pekiştirir. Hassas işlenmiş metal parçalar, ustalıkla monte edilmiş kusursuz bir çalışmayı garanti eder ve kullanıcıların hassasiyetlerine hitap eder. Fonksiyona şekil veren detaylara tam olarak dikkat ederek, derin bir parlaklık ve kusursuz işçilik taşır. Sadece metalin ifade edebileceği bir güzellik varsa, bunu Shimano başarmıştır. Bitmiş ürünün güzelliğini arttırırken, aynı zamanda korozyon direncini ve aşınma direncini de iyileştiren yüzey işlemi uygular. Alüminyum bileşimindeki hafif farklılıklar, bitmiş renkte değişiklik yaratabilir ve oldukça gelişmiş bir renk eşleme tekniği gerektirir. Farklı malzemeler arasında mükemmel eşleşen bir renk elde etmek, Shimano'nun etkileyici teknik özelliklerinin sadece bir örneğidir.

Shimano bisiklet parçaları ve aksesuarları, alanında dünya pazarına hakimdir ve Shimano, bisiklet üreticileri arasında en popüler marka konumundadır. Dev Japon şirketi, bisikletlere, özellikle de yol bisikletleri, kros bisikletler ve dağ bisikletlerine yönelik yüksek kaliteli, uygun fiyatlı aksesuarlar ve parçalar da üretir. Shimano bileşenleri, enerjinizden daha azını talep eden daha verimli bir bisiklet sürme deneyimi yaratır. Bunu, düşük güç ve hassas vites değiştirme sistemleri ve üstün güç ve modülasyon sağlayan doğrusal tepkili fren sistemleri aracılığıyla başarır. Shimano, sizin için çalışan bu üstün bileşenler sayesinde, yola daha kolay odaklanmanızı sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Shimano

3.803 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 7. İndirimli Ürünler
 8. Sepette Kampanyalı Ürünler
 9. Kelime Filtresi
Başa dön