Japonya'nın en eski ayakkabı firmalarından biri olan Onitsuka Tiger, 1949 yılında ilk kez seri üretim faaliyetlerine başlıyor. 32 yaşındaki eski subay Kihachiro Onitsuka’dan ismini alan firmanın ilk ürünleri, basketbol ayakkabısı olarak dizayn ediliyor. Günümüzdeki ayakkabı modellerinden ziyade kapalı bir sandaleti andıran ürünler, yüksek konfor ve dayanıklılık esasına göre şekillendiriliyor. Ayak ölçülerine ve anatomisine uygun olarak tasarlanan ayakkabılar, kısa sürede beğeni toplamayı başarıyor. Basketbol oyuncularının daha rahat ve daha esnek bir şekilde hareket edebilmesini kolaylaştıran ayakkabıların tabanlarına hava delikleri, özel kanallar ve küçük alanlar ekleniyor. Japonya’da hızla tanınmaya başlanan Onitsuka, 1955 yılında mağaza ağını 500'e çıkarıyor. Maraton koşucusu Toru Terasawa ve Efsanevi Etiyopyalı koşucu Abebe Bikila gibi ünlü isimlere sponsor olmaya başlayan şirket, 1960’lı yılların başından itibaren popülaritesini hızla artıran bir marka olma yolunda kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

1963 yılında Amerika pazarına ilk sevkıyatını yapan firma, orta ve uzun mesafe koşu ayakkabıları üzerinde uzmanlaşmaya başlıyor. Bu süreçte Oregon Üniversite’sinin orta mesafe koşucusu olan Philip Knight da markanın Amerika’daki önemli temsilcilerinden biri olarak öne çıkıyor. ABD'deki en iyi antrenörlerden biri olarak kabul edilen ve aynı zamanda Philip Knight’ın da koçluğunu üstlenen Bill Bowerman, koşu ayakkabılarını daha hafif ve daha fazla şok emici hale getirmek için yeni yollar deniyor. Blue Ribbon Sports’la güçlerini birleştiren Onitsuka Tiger Co. Ltd, AR-GE ve reklam çalışmalarına önemli bir bütçe ayırıyor. Çıplak ayak hissiyatına en yakın uyumlulukta üretilen hafif, dayanıklı ve esnek koşu ayakkabı modelleri, profesyonel alanda daha fazla tercih edilmeye başlıyor. Markanın simgesi olarak bilinen ASICS şeridi, 1968 Olimpiyat Oyunları için yapılan yarışma öncesi denemeler sırasında tanıtılıyor.

Basketbol, koşu, egzersiz ve antrenman için imal edilen markaya ait ayakkabı modelleri, farklı özellikleri ve sıra dışı tasarımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. 1968'de tasarlanan “TG-4 Maraton" koşu ayakkabıları; naylon sırt yüzeyi, düz lastik tabanı ve deri sayası ile kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamayı başarıyor. Beyaz deri saya ve kalın yastıklı tabana sahip olan "Cortez" antrenman ayakkabısı, hem gündelik kullanımda hem de spor esnasında sıklıkla tercih edilen modeller arasına giriyor. "Bangkok" olarak adlandırılan egzersiz ayakkabıları ise; sivri uçları ve marjinal görünümü ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Doğal deri, sentetik, kauçuk ve kumaş parçalarını kusursuz bir şekilde kullanan ASİCS ayakkabılar, konforun ve şıklığın simgesi haline geliyor. Ayağı terletmeyen, yüksek hava sirkülasyonuna sahip olan ve şık dizaynıyla öne çıkan modeller, antrenman ayakkabılarının spor dışı alanlarda da kullanılmasının önünü açıyor.

"Sağlıklı Bir Vücutta Sağlıklı Bir Ruh" sloganıyla kendini tanıtan Onitsuka Tiger, yeni nesil ayakkabı modelleri ile günümüzde de en çok tercih edilen ayakkabı markaları içinde bulunuyor. Jel ve köpük destekli tabanı, file ön yüzeyi, soft dokusu ve esnek bağcıkları ile ünlenen koşu ayakkabıları, farklı desen seçenekleri ile kullanıcılara sunuluyor. Yüksek boğazlı basketbol ayakkabıları, geleneksel görünümü sayesinde retro kombinlerinizin vazgeçilmezi oluyor. Tematik desenlere sahip olan koleksiyon ürünleri de, stilinizi kolayca kusursuzlaştırmanızı sağlıyor. Ünlü ASİCS çizgisi ve kontrast renkler, Onitsuka Tiger modellerini benzersiz kılan özellikler arasında yer alıyor. Renkli, eğlenceli, rahat ve sağlam Onitsuka Tiger ayakkabılar; hem erkekler hem kadınlar hem de çocuklar için farklı alternatif modeller ile geliyor. Sarı, pembe, lacivert, kahverengi, beyaz, kırmızı ve yeşil gibi canlı renklerin sıklıkla tercih edildiği ürünler, her zevkten kullanıcıya hitap edebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Onitsuka Tiger

3 ürün listeleniyor
Spor Outdoor
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler