Bayramlarda ve özel günleri kutlarken Faruk Güllüoğlu baklavalarının yoğun lezzetinden yararlanabilirsiniz. Fıstık, ceviz, fındık gibi iç malzemeleriyle hazırlanan çıtır çıtır baklavalar oldukça ince yufkalarla üretilir. Klasik baklavaların yanı sıra farklı şekillerde kesilerek hazırlanan ürünler de tercih edebileceğiniz tatlılar arasında yer alır. Farklı gramajlarda hazırlanan çok sayıdaki baklava çeşidi arasından gereksinimlerinize uygun seçimler gerçekleştirebilirsiniz. Kullanılan iç malzemelerinin iri ya da ince şekilde tanelere ayrılmış olması da farklı modelleri tercih edebilmenizi sağlar. Ağız tadınıza uygun Faruk Güllüoğlu baklavalarını doğum günlerini kutlarken ve bayramlarda keyifli bir şekilde tüketebilirsiniz. Baklavaların kararında kullanılan şerbetleri sayesinde tatlınızın lezzeti de üst düzeye çıkar.

Tereyağının Yarattığı Eşsiz Lezzet

Baklava yufkalarının ve şerbetin tadını daha da güzel hale getiren tereyağlarıyla beraber tatlılar damakta yoğun bir lezzet bırakır. Tereyağını daha yoğun şekilde hissetmek için baklava diliminin alt kısmının damağınızın üst bölümüne denk gelmesini sağlamalısınız. Üstlerinde fıstık tozu bulunan baklavalar oldukça iştah açıcı bir görünüme sahiptir. Nefis kokularıyla da dikkat çeken baklavaları sıcak ve soğuk içeceklerle beraber tüketebilirsiniz. Çay, kola gibi içeceklerle baklavaları daha kolay hazmedip rahatça yiyebilirsiniz. Verdiğiniz davetlerden sonra ya da misafirlerinize ana yemekleri sunduktan sonra baklava ikramı yapabilirsiniz.

Geleneksel Kurallara Uygun Üretim

Faruk Güllüoğlu markası, yüzlerce yıldır Türk mutfağının en önemli tatlıları arasında yer alan bu ürünü geleneksel şekilde hazırlar. Şerbet hazırlığından fıstık, ceviz ve fındıkların inceltilmesine kadar tüm aşamalar standartlara uygun şekilde gerçekleştirilir. Ölçülü bir şekilde kullanılan tüm malzemelerle beraber baklavaların her biri aynı lezzete sahip olur. Özel fırınlarda pişirilen kuru baklavaların yer aldığı tepsilerin tüm noktaları aynı oranda ısınır. Bu sayede tüm baklavalar aynı pişme seviyesine ve renge sahip olur. Derin kepçelerle baklavalara dökülen şerbetler özel olarak hazırlanır. Baklava tepsinin düz zeminlerde bekletilmesiyle beraber şerbetler tüm dilimlere eşit oranda yayılır. Baklava dilimlerinin alt kısmının yapışmaması sayesinde tatlınızı tabağa kolayca alabilirsiniz.

Görüntüsüyle İştah Açan Tatlılar

Tereyağı kullanımıyla birleşen şerbetler baklava dilimlerinin daha parlak görünmesini sağlar. Lezzetini görüntüsüyle belli eden baklavalarda kullanılan yoğun fıstık, ceviz ve fındık sayesinde oldukça besleyici tatlılar tüketebilirsiniz. Şöbiyetlere de ürünleri arasında yer veren Faruk Güllüoğlu'nun farklı boyutlarda hazırlanmış leziz tatlılarını sipariş edebilirsiniz. Kaymak kullanılarak hazırlanan şöbiyetler Antep fıstıklarıyla beraber daha da leziz bir tada ulaşır. Sütlü tatlıları seven kişiler için hazırlanan sütlü nuriyeler yumuşak yapılarıyla kolayca yiyebilmeniz için idealdir. Buğday nişastası ve kat kat yufkalarla hazırlanan sütlü nuriye tatlısı fındık kullanımıyla lezzetini daha da artırır.

Soru 1: Baklava Çeşitleri Nelerdir?

Cevap 1: Faruk Güllüoğlu klasik dikdörtgen baklavaların yanı sıra havuç dilimi şeklinde baklavalar da hazırlar. Dürüm şeklindeki fıstıklı baklavalar yoğun fıstık kullanımıyla oldukça doyurucu ve lezzetlidir. Baklava çeşitleri arasında cevizli ve fındıklı ürünler de yer alır.

Soru 2: Baklava İkram Ederken Kullanılabilecek İçecekler Nelerdir?

Cevap 2: Baklavaları sade olarak tüketebileceğinizi sıcak ya da soğuk içeceklerle beraber misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Geleneksel bir tat olan baklavayı geleneksel bir sıcak içecek olan çayla beraber sunarak konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda serinletici etkiye sahip kolalarla beraber de baklavalarınızı misafirlerinize ikram edebilirsiniz.

Soru 3: Baklava Nasıl Hazırlanır?

Cevap 3: Uzun ve özenli bir hazırlık süreciyle tabaklarınıza ulaşan baklavalar ince yufkalarla hazırlanır. Yufkaların aralarında ceviz, fıstık, fındık gibi ürünler kullanılır. Pişirildikten sonra özel şerbetlerle ıslatılan baklavalar çıtır çıtır ve lezzetli bir yapıya sahip olur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Faruk Güllüoğlu

12 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Miktar
  5. Satıcı
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön